![](https://s.0472.ua/section/logo/upload/pers/10/logo.png?20240727)
Черкаські рятувальники готуються до льодоходу
![Фото: ck.dsns.gov.uа Фото: ck.dsns.gov.uа](/dist-assets/images/cap.jpg)
Фото: ck.dsns.gov.uа
Група піротехнічних робіт та водолазне відділення аварійно-рятувального загону ДСНС області провели практичні заняття.
Метою тренування стало відпрацювання порядку виконання вибухових робіт для захисту інженерних споруд в акваторії річки Дніпро під час пропуску льодоходу, повідомили в ГУ ДСНС у Черкаській області.
Тренування розпочались із проведення розрахунку товщі льоду та визначення необхідної кількості вибухівки. Після просвердлювання лунок на прорахованих відстанях рятувальники опустили в них заряди та зімітували вибух.
— Руйнування льодового покрову і крижаних заторів вибуховим способом на річках в місцях розташування автомобільних мостів під час льодоходу є найбільш радикальним і раціональним способом їхнього захисту від можливих пошкоджень та руйнувань. Разом з тим цей спосіб захисту є особливо небезпечним і вимагає суворого дотримання встановлених технічних вимог та заходів безпеки, - наголосив заступник начальника Управління ДСНС у Черкаській області Олександр Горобець.
Фото: ck.dsns.gov.uа