• Головна
  • Місцеві ради Черкащини отримали 13 мільйонів гривень від продажу прав оренди землі
14:25, 17 січня 2019 р.

Місцеві ради Черкащини отримали 13 мільйонів гривень від продажу прав оренди землі

Фото: НБУ

Фото: НБУ

Упродовж 2018 року Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області організовувало 104 земельні аукціони з продажу прав оренди земельних ділянок.

За результатами торгів передано в користування 203 земельні ділянки загальною площею 3284,4 га. Стартова ціна продажу прав оренди разом становила 6 млн 400 тис. грн, або 8% від нормативної грошової оцінки (НГО) земель, повідомили в ОДА.

У ході проведення торгів орендна плата зросла до 13 млн 221 тис. грн, що становить у середньому 16,5% від НГО, або в грошовому еквіваленті – 4 тис. грн/га. Ці кошти щорічно надходитимуть до місцевих бюджетів, в адмінмежах яких розташовані ділянки.

Найдорожчою 2018 року стала земельна ділянка площею 27,8 га в адмінмежах Плескачівської сільської ради Смілянського району. Щорічна плата за неї зросла до 274,5% від НГО, у грошовому еквіваленті – 155104 грн. Стартова ціна була лише 4520 грн.

«Земельні торги – найбільш ефективна форма надання землі в користування. Гроші від оренди надходять до місцевих бюджетів, і завдяки роботі Держгеокадастру ця сума щороку збільшується. Так, 2017 року за результатами торгів надійшло до місцевих рад Черкащини понад 7 млн грн, а торік – більше 13 млн грн, – зазначила  начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога. – Цього року ми продовжуємо роботу з пошуку нових ділянок для  продажу прав оренди на них, у чому зацікавлені насамперед громади».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#земельні ділянки #аукціон #торги
Оголошення
live comments feed...