Ялинкові плантації Черкаської області охороняють у посиленому режимі

Ялинкові плантації Черкаської області охороняють у посиленому режимі

На Черкащині триває операція «Новорічна ялинка».

У лісгоспах посилили охорону хвойних насаджень. Працівники державної лісової охорони цілодобово чатують на нелегальних заготівельників ялинок, повідомили в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Лісівники з працівниками поліції, Держекоінспекції спільно проводять рейди. Загалом в області патрулює 75 рейдових бригад.

Штрафи за незаконну рубку у рази більші, ніж вартість самих новорічних ялинок. За зрубані ялинки, добуті незаконним шляхом, штрафи диференціюються залежно від товщини стовбура зрубаного дерева. Якщо діаметр стовбура дерева до 10 см, то доведеться сплатити 454 грн., від 10 до 14 см – 799,86 грн., від 14 см – 2053,71 грн.

Крім того, браконьєри будуть змушені сплатити адміністративні штрафи в розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а це ще 85-170 грн. за кожне дерево. Тож мінімальний штраф за одну незаконно зрубану ялинку складе мінімум 539 грн.

В обласному управлінні лісового та мисливського господарства діють телефони «гарячої лінії» – (0472)37-03-75, 37-42-88, на які можна повідомляти про випадки незаконної рубки хвойних дерев. Зателефонувавши на «гарячу лінію» також можна дізнатися інформацію про придбання новорічних ялинок у державних лісових господарствах.

браконьєри ялинки лісове господарство
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии