• Головна
  • Вище допустимих норм: повітря Черкас забруднено аміаком, діоксидом азоту та формальдегідом
11:40, 5 липня 2018 р.

Вище допустимих норм: повітря Черкас забруднено аміаком, діоксидом азоту та формальдегідом

Найвищі концентрації домішок фахівці визначили в Дніпровському мікрорайоні та центрі міста.

За перше півріччя 2018 РОКУ на трьох стаціонарних постах (центр міста, Південно-західний та Придніпровський мікрорайони) було відібрано більше дев׳яти тисяч проб повітря, повідомили в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.

Середні за півріччя концентрації домішок в повітрі: по пилу (0,7 – 1,3) ГДК, по діоксиду сірки 0,22 ГДК, по діоксиду азоту (0,75 - 4,0) ГДК, по аміаку (075 – 1,3) ГДК, по формальдегіду 2,0 – 2,7 ГДК, по оксиду азоту 0,5 ГДК, по оксиду вуглецю 0,33 ГДК. Атмосфера в Черкасах забруднена аміаком, діоксидом азоту та формальдегідом вище допустимих норм. 

За критеріями ІЗА (комплексний індекс забруднення атмосфери) рівень забруднення повітря вважається високим. Якщо ж порівняти за ІЗА стан атмосфери в Черкасах з іншими містами України, то у рейтингу 39-х міст ми посідаємо за рівнем забруднення 20 місце (за даними 2017 року). На перших місцях — місто Маріуполь, тут ІЗА — 15,5, Дніпро (ІЗА – 14,0).

Ступінь забруднення атмосферного повітря визначається у порівнянні з гранично допустимими концентраціями (ГДК), зокрема, їх середньодобовими і разовими значеннями. Середньодобові значення ГДК згідно діючих в Україні норм становлять: пил – 0,15 мг/м3, оксид вуглецю – 3,0, формальдегід – 0,003, діоксид сірки – 0,05, діоксид азоту – 0,04, оксид азоту – 0,06, аміак – 0,04 мг/м3. Найбільшу токсичність має формальдегід, джерелами його виділення в квартирі можуть служити меблі, виготовлені з МДФ і ДСП. В атмосферне повітря формальдегід потрапляє з викидами автотранспорту, хімічних підприємств, паперових фабрик, підприємств по виготовленні полімерних меблів.

Читайте також: Щодня у природних екосистемах Черкащини ліквідовують десятки пожеж.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси #забрудненняповітря #гідрометцентр
Оголошення
live comments feed...