Вступна кампанія-2018: що потрібно знати черкаським абітурієнтам

Фото: vstup.info
Фото: vstup.info

Цьогоріч у процес вступу до вищих навчальних закладів запроваджуються деякі новації, що сприятимуть вдосконаленню вступної кампанії.

Вступити до ВНЗ можна за результатами ЗНО 2016, 2017, 2018 років (результати актуальні з усіх предметів, окрім іноземних мов). З низки спеціальностей замість творчих конкурсів проводитимуться творчі заліки. Для вступу на бакалавра чи магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань два конкурсні предмети будуть фіксованими (українська мова та література, профільний предмет), повідомляє сайт ОДА.

Посилено вимоги для вступу на окремі медичні спеціальності – не менше 150 балів з профільних предметів (біологія, хімія або математика). Кожен абітурієнт може подати не більше 7 заяв (раніше було 9) на вступ до ВНЗ на бюджет не більше, ніж на 4 спеціальності.

З 4 червня по Україні почали працювати понад 70 освітніх центрів, через які жителі окупованих територій Криму та Донбасу можуть вступати до українських вишів за спрощеною системою. Відкрито 35 ОЦ «Крим-Україна» та 37 – «Донбас-Україна».

Спрощена процедура полягає в тому, що вступникам з Криму та Донбасу, які звернуться до центрів, не потрібно складати ЗНО. Їм треба пройти державну підсумкову атестацію з 2 предметів – українська мова, історія України, а також скласти вступний іспит з профільного предмета або творчий конкурс. Вступити можна без паспорта і українського атестата. Квота для вступників з окупованих територій буде не меншою, ніж торік – 2500 місць.

Читайте також: 60 тисяч черкащан мають право на пільги (перелік).

Вступна кампанія-2018: що потрібно знати черкаським абітурієнтам, фото-1
ЗНО вступ абітурієнти
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии