У Черкасах до купального сезону готові лише чотири пляжі

Пляжний сезон стартує традиційно 1 червня.

Готовність місць масового відпочинку людей на водних об’єктах до купального сезону перевірила спеціальна комісія. До її складу увійшли представники управління цивільного захисту міськради, КП «Дирекція парків», ДСНС, Укрдержпродспоживслужби, відділу екології ЧМР, міської аварійно-рятувальної служби, повідомили в мерії.

Вони відвідали міські комунальні та приватні пляжі та обстежили їх на наявність рятувальних постів, туалетів, переодягалень, сміттєвих контейнерів, стендів з інформацією для відпочиваючих, цікавилися дотриманням санітарно-епідеміологічних вимог.

За результатами обстеження придатними для літнього відпочинку на воді визнали 4 пляжі: три комунальних («Соснівський-1», «Пушкінській» та «Смілянський») та один приватний – «Бочка». Решта обстежених територій так званих «приватних» пляжів мають низку недоліків, тож відпочивати там можна лише на свій страх і ризик.

На пляжі «Рив’єра» поламані переодягальні і не вивозиться сміття, не планується виставлення рятувального поста. Відсутній він і на так званому пляжі «Живчик». На цих пляжах не проведено водолазне обстеження та очищення від сторонніх предметів дна акваторії, відведеної для купання. Тож купатися там небезпечно, про що мають сповіщати спеціальні таблички «Купатися заборонено!».

Найкраще підготовлені для відпочинку комунальні пляжі. З 2017 року ними опікується комунальне підприємство «Дирекція парків». Як повідомив керівник КП Володимир Стойко, на цих пляжах почистили пісок, взяли проби ґрунту і води на дослідження, дно незабаром обстежать та почистять водолази. На всіх комунальних пляжах будуть встановлені червоні буї для встановлення межі запливу.

Пляж «Пушкінський» практично повністю готовий приймати відпочивальників. Тут  з 1червня працюватиме рятувальний пост з усім необхідним обладнанням: рятувальними колами, дошками, жилетами, човном. Рятувальники у сезон чергуватимуть тут щодня з 10 до 19 години. На пляжі «Смілянський» незабаром планують встановити туалети, рятувальну вежу, побутову споруду, парасольки від сонця. Що стосується комунального пляжу «Соснівський-1», то до початку пляжного сезону тут встановлять рятувальний намет, де за безпекою відпочивальників слідкуватимуть 3 рятувальники.

- Ми просимо черкасців купатися лише на облаштованих для купання місцях, обладнаних рятувальними постами. Адже пляжний відпочинок у Черкасах має бути не лише приємним, а й безпечним, - зазначає заступник міського голови Ігор Волошин.

Читайте також: Черкащан запрошують до участі у конкурсі фотографій Вікіпедії.

Фото: chmr.gov.ua

У Черкасах до купального сезону готові лише чотири пляжі, фото-1 У Черкасах до купального сезону готові лише чотири пляжі, фото-2 У Черкасах до купального сезону готові лише чотири пляжі, фото-3 У Черкасах до купального сезону готові лише чотири пляжі, фото-4
пляж підготовка купальнийсезон Черкаси
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі