• Головна
  • У Черкасах розпочинається сезон кліщів: що потрібно знати, аби уникнути укусів
17:45, 19 квітня 2018 р.

У Черкасах розпочинається сезон кліщів: що потрібно знати, аби уникнути укусів

У Черкасах розпочинається сезон кліщів: що потрібно знати, аби уникнути укусів

В Черкаській області відмічається збільшення захворюваності на хворобу Лайма (бореліоз) на 53%, в Черкасах — на 58%.

В області в 2017 р. зареєстровано 322 випадки хвороби Лайма проти 173 за аналогічний період 2016 року; в Черкасах в 2017 р.- 172 випадки, в 2016 – 99, повідомили в мерії.

До організму людини збудник хвороби Лайма потрапляє в разі укусу. Ризик зараження бореліозом залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а до кінця 3-х діб наближається до 100%.

Але не завжди зараження призводить до розвитку гострого захворювання, до 70% випадків може відбуватися накопичення збудника без клінічних проявів.

Першим специфічним проявом хвороби Лайма є поява на шкірі мігруючої кільцеподібної еритеми — коло червоно-рожевого кольору 5-6 см у діаметрі. У 30-40% хворих еритема не розвивається. Часто разом з еритемою у людини з'вляються гарячка, головний біль, затвердіння м'язів шиї, м'язовий і суглобовий біль, ломота всього тіла і млявість, біль за ходом нервових стовбурів, очний біль, збільшення лімфовузлів.

Як уникнути укусів кліщів: рекомендації медиків

Під час перебування на природі слід одягати світлий однотонний одяг із довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, голову потрібно покривати головним убором, використовувати репеленти. Проводити само - та взаємоогляди через кожні 2 год. та після повернення додому.

Місця для відпочинку на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 метрів.

Удома треба одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

Для видалення кліща необхідно звернутися до травмпункту або самостійно змастити його олією (не заливати, щоб не задихнувся), повільно видалити разом із хоботком, розхитуючи кліща з одного боку в інший пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом або петлею з нитки. Після видалення місце присмоктування необхідно змастити 3% розчином йоду або спиртом.

Якщо появилися перші симптоми хвороби (ломота всього тіла і млявість, підвищення температури тіла, головний біль, очний біль або поява на шкірі мігруючої кільцеподібної еритеми), необхідно одразу звертатися до лікаря в кабінет інфекційних захворювань поліклініки або до травмпункту. 

Своєчасне звернення до лікаря і своєчасно розпочате лікування збереже вас від негативних наслідків.

Читайте також: 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кліщі #репеленти #хворобаЛайма
Оголошення
live comments feed...