• Головна
  • На водоймах Черкаської області — весняно-літній нерест
15:36, 11 квітня 2018 р.

На водоймах Черкаської області — весняно-літній нерест

На водоймах Черкаської області — весняно-літній нерест

З 1 квітня на водоймах області працюють мобільні рейдові групи.

В період нересту забороняється промислове та любительське рибальство, пересування будь-яких плавзасобів на водних об’єктах, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів. Забороняється проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних смугах днопоглиблювальні роботи, видобуток гравію та піску, , повідомили в Черкаській ОДА.

Для рибалок-любителів зазначені спеціальні місця та ділянки де дозволяється любительський лов, але за умови, що ловити можна буде тільки з берега однією вудкою з одним гачком виключно у світлу пору доби.

Всі човни, що будуть знаходитися на березі у заборонений період без власників будуть рахуватися нічийними та вилучатимуться. Також до відповідальності згідно з чинним законодавством будуть притягнуті керівники причалів, з яких відпливатимуть човни.

За порушення правил вилову риби під час нересту передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

За вилов риби під час нерестового періоду дозволеними знаряддями лову у заборонених місцях порушники притягатимуться до адміністративної відповідальності за ст. 85 частина 3 КУпАП (штраф 170 грн.). За вилов риби забороненими знаряддями (сіткою, острогою, павуком) передбачена відповідальність за ст. 85 частина 4 КУпАП (штраф – від 340 до 680 грн).

Придбання чи збут риби в нерестовий період тягне за собою відповідальність за ст. 88 частина 1 КУпАП (штраф – 255 грн з конфіскацією товару).

Незаконне заняття рибним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді штрафу 1700 грн. або обмеження волі на строк до 3-х років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього здобутого. Ті самі дії, скоєні особою раніше судимою за аналогічний злочин, карається штрафом 3400 грн або ж обмеженням волі на строк до 3-х років, чи позбавленням волі на той же самий строк з конфіскацією знарядь промислу та всього здобутого.

За кожну незаконно виловлену рибину нараховуються збитки в розмірі: краснопірка — 68 грн, плітка — 85 грн, линок — 119 грн, лящ — 170 грн, білий амур — 255 грн, товстолоб — 255 грн, сазан — 306 грн, щука — 340 грн, сом — 425 грн, судак — 510 грн.

Читайте також: 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нерест #заборона #штрафи
Оголошення
live comments feed...