• Головна
  • Пенсії українців зі значним стажем та низькими зарплатами будуть збільшені без зміни формули
14:25, 27 березня 2018 р.

Пенсії українців зі значним стажем та низькими зарплатами будуть збільшені без зміни формули

Пенсії українців зі значним стажем та низькими зарплатами будуть збільшені без зміни формули

Міністр соцполітики Андрій Рева розповів про варіанти вирішення проблеми низьких пенсійних виплат для людей зі значним розміром трудового стажу та малими зарплатами.

— Трудовий стаж людей, які вийшли на пенсію до 2000-го року, прийшовся переважно на радянські часи. І тут виникають запитання, тому що тоді держава регулювала зарплати — фактично встановлювала їх. До того ж були сфери, які хронічно недофінансовувалися. Наприклад, селяни в колгоспі. Навіть, коли їм почали платити після 1965 року, це були копійки. А санітарка, молодший медичний персонал, зарплати 60-80 карбованців. 40 років людина працювала і має пенсію 1300-1400 гривень, – сказав Андрій Рева.

За словами міністра, сьогодні триває робота з визначення механізмів вирішення цієї проблеми, обговорюються різні варіанти, але за будь-яких умов єдина формула пенсійного забезпечення залишиться незмінною.

— Перший варіант, — це збільшення мінімальної зарплати. Підвищуємо мінімальну зарплату — збільшуються мінімальна пенсія та надходження до Пенсійного фонду. У інших пенсія не зростає, бо у них індексація, а ось на людей з маленькою пенсією та великим стажем це позитивно вплине, - сказав Рева.

За його словами, є інший варіант: взяти існуючу формулу та застосувати при визначенні пенсій до 2000-го будь-які 5 років найбільшого заробітку, а після цього скласти ці коефіцієнти. Загальний коефіцієнт буде більшим, ніж у людини, яка вийшла на пенсію після 2000 року

Усі зміни відбуватимуться в рамках бюджету Пенсійного фонду.

Читайте також: Голова Черкаської області дав місяць на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсії #АндрійРева #міністрсоцполітики
Оголошення
live comments feed...