• Головна
  • В Черкасах спеціалісти служби у справах дітей перевірили 588 сімей
10:43, 15 лютого 2018 р.

В Черкасах спеціалісти служби у справах дітей перевірили 588 сімей

Щорічно до служби у справах дітей  Черкаської міської ради надходять звернення за фактами психологічного та фізичного насилля над дітьми у сім’ях.

 — До нас з такою інформацією звертаються сусіди, знайомі, вчителі та вихователі дітей, а іноді – й самі діти, – повідомила Ніна Сень, головний спеціаліст Служби у справах дітей Черкаської міської ради.

Працівники служби у справах дітей мають добу після поданого звернення, аби подати інформацію до ГУ Національної поліції в Черкаській області, а також – Центру  соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Черкаської міської ради. Далі – ці установи проводять перевірку інформації та подають характеристику про психологічний стан дитини  та батьків.

торік спеціалісти служби у справах дітей перевірили 588 сімей, за якими були  складені  відповідні акти обстеження.

– Від правоохоронних органів ми  отримуємо інформацію про те, чи є у сім’ї складні життєві обставини, чи мають батьки адміністративні чи кримінальні порушення закону. Наші фахівці виїжджають за місцем проживання дитини, складають акт обстеження умов проживання, — розповіла Ніна Сень.

Якщо факт насилля підтверджується, на батьків складається адміністративний протокол або матеріали передаються до суду. Постраждалих від насилля дітей ставлять на облік у Службі у справах дітей та впродовж року здійснюють соціальний супровід. З сім’єю спілкуються працівники центру, лікарі та психологи.

Протягом 2017 року на обліку та під постійним контролем служби у справах дітей перебувало 995 дітей, з них:

- 279 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (під опікою, піклуванням – 196 дітей, 13 - у прийомних сім’ях, 31 - у дитячих будинках сімейного типу,  36 - у державних установах, 1 - у сім’ї родичів).

Всього сімейними формами виховання охоплено 87,4%.

Протягом   2017 року службою у справах дітей підготовлено матеріали та проекти 1064  рішень органу опіки та піклування м. Черкаси. 850 рішень  служби  у   справах  дітей,  як  органу  опіки  та  піклування: про захист житлових та майнових прав дітей, реєстрацію чи зміну реєстрації місця проживання  дитини  за відсутності  одного із батьків, зняття з реєстрації місця проживання усиновлених дітей, збереження житла за статусною дитиною, призначення  опіки  над  майном  статусної  дитини , припинення опіки, визначення способу участі у вихованні одному з батьків та місця проживання дитини.

Ухвалено 167 висновків  органу опіки та піклування м. Черкаси та підготовлено 28 позовних заяв до суду. А саме: про  позбавлення  батьківських  прав батьків та стягнення аліментів, відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав, захисту житлових прав дітей, накладанню заборони на відчуження майна батьків, згідно з рішенням суду.

З метою виявлення дітей, які схильні до вчинення правопорушень, бродяжництва та жебракування, службою у справах дітей організовано та проведено 44  рейди -  «Родина», «Профілактика», «Літо», «Урок»  тощо, під час яких перевірено 436  родин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#діти #службаусправахдітей #Черкаси #опіка
Оголошення
live comments feed...