Черкаські дошкільнята можуть лишитися без харчування
Міське управління Держказначейслужби України відмовляється реєструвати відповідні угоди.
Нині в Черкасах працює 54 дошкільні навчальні заклади. Їх відвідує 11 243 дітей, повідомили в мерії Черкас.
– 30 травня 2017 року департамент економіки та розвитку, департамент освіти та гуманітарної політики та підприємство «Каштан-плюс» уклали договір про постачання продуктів харчування вартістю 42 мільйони гривень. У минулому році за ним ми використали понад 19,6 мільйонів, – розповів Ігор Волошин, директор департаменту освіти та гуманітарної політики. – Цього року ми підготували додаткову угоду на 22,3 мільйони гривень для того, щоб продовжити поставку продуктів у дитячі садочки. Її потрібно зареєструвати у казначейській службі.
Утім органи казначейства не реєструють її, а офіційної відповіді з обґрунтованою в правовому полі відмовою їм не надають. Упродовж тижня тривали перемовини стосовно цієї ситуації.
На думку голови бюджетної комісії, депутата Юрія Тренкіна, жодних юридичних підстав для відмови в реєстрації цього договору в казначейства немає.
В управлінні Державної казначейської служби України в Черкасах радять вирішувати проблему з оплатою послуг за харчування в судовому порядку. Проте на це потрібно чимало часу.
Директор ТОВ «Каштан-плюс» Галина Олексенко зазначає, що на сьогодні їй заборгували 3 мільйони 200 тисяч гривень.
– Дітей потрібно годувати в будь-якій ситуації, – говорить жінка та додала, що всім постачальникам надавала гарантійні листи. – Ще 4-5 днів я попрацюю і все. Ті продукти, які є на складі, ще зможу постачати в борг, але такі, які швидко псуються (для прикладу, м’ясо, молоко, хліб) – ні.
Директор департаменту освіти Ігор Волошин та голова бюджетної комісії Юрій Тренкін просять міське управління Держказначейства надати офіційні роз’яснення щодо можливих шляхів вирішення цієї ситуації.
Читайте також: Родина екс-ректора черкаского ВНЗ володіє біткоїнами на 76 тисяч доларів.