• Головна
  • Лікарі, вчителі й працівники комунальних служб Черкас можуть залишитися без зарплат
важливо
16:52, 29 грудня 2017 р.

Лікарі, вчителі й працівники комунальних служб Черкас можуть залишитися без зарплат

важливо

З нового року Черкаси житимуть за 1/12 кошторису минулого року.

На такий крок міський голова вимушений піти у зв’язку з тим, що Черкаси досі лишаються без затвердженого бюджету–2018, повідомили в мерії.

— Я готовий взяти відповідність за належне функціонування міста з нового року та виплатити заробітну плату працівникам бюджетних сфер на початку наступного року. У ситуації, яка склалася через бездіяльність виконкому та депутатів, наше місто опинилося на грані колапсу, – прокоментував Анатолій Бондаренко. – Лікарі, вчителі й працівники комунальних служб можуть залишитися без зарплат у зв’язку з неприйняттям бюджету–2018. Я такого не допущу. Тож із січня розпочнемо працювати за 1/12 бюджету 2017 року.

Місцеві бюджети, за законом, міста повинні були ухвалити до 25 грудня. Нині Черкаси єдиний в Україні обласний центр без погодженого виконавчим комітетом та ухваленого міською радою бюджету на 2018 рік.

— Зараз ми в будь-якому випадку поза межами бюджетного законодавства та порушуємо встановлену процедуру, – прокоментувала директор департаменту фінансової політики Наталія Джуган. – Усі обласні, районні центри України, навіть об’єднані територіальні громади – з кошторисом на 2018 рік. Натомість Черкаси не можуть жити навіть за 1/12, оскільки для цього відсутнє рішення виконавчого комітету. Воно має відповідати прийнятому проекту бюджету на 2018 рік, який поданий на розгляд ради. Це свідчить про неможливість у січні розрахуватися за енергоносії, проводити виплати заробітних плат бюджетникам. А це, до слова, близько 15 тисяч людей. Якщо 2 січня в місті трапиться якась надзвичайна ситуація, ми не зможемо спрямувати ані копійки для її ліквідації. Оскільки міський голова, як головний розпорядник коштів, заявив про готовність затвердити 1/12 від бюджету минулого року, ми підготувати відповідне розпорядження. Таке рішення цього тижня погодила й бюджетна комісія».

Читайте також: Черкаська облрада ухвалила бюджет на 2018-й.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бюджет #Черкаси #фінансування
Оголошення
live comments feed...