• Головна
  • Ігор Сирота: «Будівництво каскаду ГЕС га Дністрі дозволить успішно інтегруватися в енергосистему Європи».
Новини компаній
12:11, 28 грудня 2017 р.

Ігор Сирота: «Будівництво каскаду ГЕС га Дністрі дозволить успішно інтегруватися в енергосистему Європи».

Новини компаній

 Генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота сповістив про наміри компанії вже найближчим часом приступити до розгляду проекту будівництва каскаду гідроелектростанцій на Дністрі.

За словами керівника «Укргідроенерго» до розробок проекту будівництва залучено 9 науково-дослідних інститути Національної академії наук України, які мають оцінити його вплив на екологію. Ігор Сирота відмічає, що після цього необхідно буде також отримати висновки експертиз та пройти процедуру громадських слухань. Відомо, що каскад з шести ГЕС планується побудувати на території Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецькії областей. Як запевняє генеральний директор «Укргідроенерго», так будівництво збільшить обсяги виробництва електроенергії та дозволить завадити паводкам та підтопленням. В нараді також розглядається можливість включення деяких водосховищ майбутнього каскаду ГЕС до національного природного парку «Дністровський каньйон».

«Заплановане будівництво каскаду шести ГЕС на Дністрі дозволить не тільки повною мірою використовувати гідроенергетичний потенціал річки, але й задовольнить попит на електроенергію в Карпатському регіоні, прискорить його соціально-економічний розвиток, захистить регіон від паводків, дозволить успішно інтегруватися в енергосистему Європи», - заявив нещодавно в ефірі одного з телеканалів Ігор Сирота.

Керівник «Укргідроенерго» підкреслює, що на кошти на будівництво каскаду ГЕС планується залучити у міжнародних фінансових інституцій, що дозволить не створювати додаткового навантаження на бюджет України.

Як відомо, влітку цього року Україна підписала в Брюсселі «Угоду про умови приєднання енергосистеми України до європейської континентальної мережі (ENTSO-E)». Згідно з її умовами, держава взяла на себе зобов’язання здійснити заходи, що дозволять привести енергетичні об’єкти та мережі у відповідність з європейськими стандартами, забезпечити енергетичну безпеку системи. Найбільші вітчизняні енергетичні підприємства підтримали європейський вектор і у листопаді підписали Меморандум щодо співпраці в інтеграції об’єднаної енергосистеми України в енергосистему Європи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...