• Головна
  • Маски-шоу — стоп: відтепер поліція проводитиме обшуки виключно за допомогою відеофіксації
17:43, 8 грудня 2017 р.

Маски-шоу — стоп: відтепер поліція проводитиме обшуки виключно за допомогою відеофіксації

Маски-шоу — стоп: відтепер поліція проводитиме обшуки виключно за допомогою відеофіксації

З 7 грудня набрав чинності закон, яким внесено зміни до Кримінального кодексу, Кримінального процесуального кодексу України та низки інших документів.

Зміни торкнулися законодавства, яке регламентує проведення слідчих дій. Голова Нацполіції Сергій Князєв наголосив на важливості нової норми та повідомив, що тепер слідчі дії, зокрема, обшуки, які проводяться поліцейськими за рішенням суду, відбуватимуться виключно за допомогою технічних засобів. Йдеться про відеофіксацію процесуальних дій, а також про обов’язкове залучення адвоката на будь-якому етапі кримінального процесу, повідомили в ГУ Нацполіції в Черкаській області.

«З початку року ми провели трохи більше 42 тисяч обшуків. Але все, що було до сьогоднішнього дня – то вже історія. Категорично попереджаю і наголошую: змінами до законодавства передбачено, що дії та обставини проведення обшуку, які не зафіксовані на відео, не можуть бути внесені до протоколу обшуку та використані як доказ. Якщо є розбіжності між відеозаписом та письмовим протоколом, відеозапис буде давати фіксацію того, що є насправді», – наголосив керівник Нацполіції.

Читайте також: У Черкасах за смертельну ДТП судили екс-проректорку вишу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліція #законодавство #відеофіксація #обшук
Оголошення
live comments feed...