• Головна
  • На Черкащині зареєстровано більше 7,5 тисяч ВІЛ-інфікованих
13:31, 30 листопада 2017 р.

На Черкащині зареєстровано більше 7,5 тисяч ВІЛ-інфікованих

На диспансерному обліку – понад 3 тисячі інфікованих осіб, з яких 236 дітей.

Упродовж двох років активісти БО «Черкаська мережа» працювали над подоланням стигматизації та дискримінації ВІЛ-інфікованих у медзакладах області. Для участі у проекті «RESPECT» відібрали шість пілотних медичних закладів. В них упровадили розроблену проектом гендерно-чутливу та дружню до людей з ВІЛ політику. За допомогою навчань медичного персоналу протидіяли дискримінації та стигматизації ВІЛ-інфікованих. Тренінги пройшли майже 800 лікарів та медсестер, повідомили в Черкаській ОДА.

За результатами проведеного анкетування на початку та наприкінці навчань, рівень знань з питань ВІЛ/СНІД серед медичних працівників зріс з 54% до 91%. Водночас знизився рівень страху інфікуватися ВІЛ на робочому місці з 41% до 24%, а рівень стигми до ЛЖВ на сьогодні становить 18% проти 32%.

Нині на Черкащині зареєстровано більше 7,5 тисяч ВІЛ-інфікованих, зокрема  1331 дитина. На диспансерному обліку – понад 3 тисячі інфікованих осіб, з яких 236 дітей. 87 % інфікованих – особи репродуктивного та працездатного віку. У структурі передачі ВІЛ/СНІДу переважає статевий – 60,2%.

Читайте також: До книги Національних рекордів України увійшли досягнення черкащан.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ВІЛ #дискримінація #населення
Оголошення
live comments feed...