![](https://s.0472.ua/section/logo/upload/pers/10/logo.png?20240727)
Черкаси приєдналися до акції «16 днів проти насильства»
![Фото: UN in Ukraine Фото: UN in Ukraine](/dist-assets/images/cap.jpg)
Фото: UN in Ukraine
Акція покликана привернути суспільну увагу до проблеми насильства над дівчатами та жінками.
Стартувала вона по всій Україні за Майдану Незалежності, повідомили в Мінсоцполітики. Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію «16 днів проти насильства», ініційовану Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року.
– Зараз бачимо шокуючу статистику щодо насильства в родинах, і з кожним роком вона зростає. 90% випадків домашнього насильства – насильство чоловіків по відношенню до жінок. Усього близько 10% повідомлень про насильство в сім`ї доходить до правоохоронних органів. У 2017 році Національна поліція України зареєструвала майже 60 тисяч заяв щодо домашнього насильства. Щороку в Україні від домашнього насильства гинуть близько 600 жінок! – поінформувала заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович.
Такі акції стартують у Львові, в Дніпрі і в Кам’янці-Подільському, у Харкові і в інших 19 областях України. У Черкаській області запланована низка заходів, присвячена Міжнародній акції.
Читайте також: Справжня зима на Черкащині затримується.