• Головна
  • На Черкащині три тисячі дітей перебувають в інтернатах за заявою батьків
17:15, 6 листопада 2017 р.

На Черкащині три тисячі дітей перебувають в інтернатах за заявою батьків

На Черкащині три тисячі дітей перебувають в інтернатах за заявою батьків

Розміщення дитини в таких закладах розглядається батьками як єдина можливість забезпечити належний догляд та утримання дитини.

Про це повідомив сайт Черкаської ОДА.

— Переймання державою ролі батьків і сім’ї суперечить міжнародним нормам, – відзначила начальник Служби у справах дітей Оксана Покатілова. – Система захисту дітей в Україні основана на широкому використанні інституційного догляду. Ця система, відповідно до якої дитини живе поза сім’єю, була створена за радянських часів і залишається такою донині. Втім фінансова неспроможність родини чи матеріальна бідність не повинні вважатися підставою для вилучення дитини з-під батьківської опіки. Натомість це має стати сигналом про необхідність надання сім’ї потрібної допомоги.

Надання відповідних послуг на рівні громади є економічно та соціально ефективнішим порівняно з підтримкою нинішньої інтернатної системи, де видатки розраховані переважно на оплату персоналу та утримання приміщень.

– Сьогодні вже немає жодної європейської країни, яка б не прийняла стратегічних рішень щодо відмови від інституційного догляду дітей, – пояснила Оксана Покатілова. – Наприклад, у Великобританії, Швеції, Швейцарії діти перших років життя не можуть ні за яких обставин потрапити до інтернатного закладу. Від інтернатів відмовляється Польща, Румунія, Молдова. На цьому шляху й Україна. До кінця 2017 року на центральному рівні будуть розроблені та надані обласним адміністраціям рекомендації щодо складання регіональних планів.

Для проведення аналізу існуючої в області мережі інтернатних закладів та оцінки забезпечення реалізації права дитини на виховання в сім’ї, затвердження регіонального плану реформування інституційного догляду та виховання дітей і подальшої координації дій з його виконання в області затверджено міжвідомчу робочу групу.

Читайте також: В Черкасах презентували виставку до 85-х роковин Голодомору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#батьківськаопіка #бідність #діти #інтернат #допомога
Оголошення
live comments feed...