• Головна
  • В Черкасах презентували виставку до 85-х роковин Голодомору
14:11, 6 листопада 2017 р.

В Черкасах презентували виставку до 85-х роковин Голодомору

В Черкасах презентували виставку до 85-х роковин Голодомору

У зв’язку  з 85-роковинами Голодомору 1932–1933 років Черкаський обласний архів представив виставку документів «Відновлюймо правду тих днів, відкриваймо трагічну історію народу».

Документи і матеріали, що увійшли до експозиції, відображають варварську хлібозаготівельну кампанію та її наслідки, так звані «успіхи» колективізації, представлені з фондів райкомів Компартії України та райвиконкомів (статистичні звіти, листування), фондів контрольних комісій КП(б) України робітничо-селянської інспекції, сільськогосподарських артілей та райспоживспілок, повідомили в Черкаській ОДА.

Також представлена низка матеріалів з кримінальних позасудових справ, в яких відображені трагічні долі людей, які чинили супротив авантюристичному курсу партійно-радянського керівництва СРСР на колективізацію та винищення українського селянства. Крізь призму архівно-слідчих справ розкрита народна трагедія цих жахливих років: голодування та масова смертність по селах.

Окремою сторінкою відображена доля дітей під час важких випробувань в ці роки.

Поповнити картину тих страхітливих подій допомогла людська пам’ять, яка зберегла спогади про ці події та імена тих, хто загинув у створеній держархівом області єдиній колекції документів про голодомор на Черкащині в 1932 – 1933 рр. На виставці презентовано 40 документів, що перебувають на зберіганні в держархіві області. Також експозиція доповнена фотографіями обелісків та пам’ятних знаків жертвам голодомору на Черкащині.

Ознайомитися з експонатами виставки в читальних залах ДАЧО можна у понеділок-четвер 9.30 – 17.30, обідня перерва 13.00 – 14.00.

Читайте також: Черкаси витрачають на благоустрій більше, ніж Житомир, Суми і Херсон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#голодомор #архів #виставка
Оголошення
live comments feed...