• Головна
  • У Черкасах учасники АТО можуть пройти соціальну та професійну адаптацію
18:00, 27 липня 2017 р.

У Черкасах учасники АТО можуть пройти соціальну та професійну адаптацію

Начальник управління соціальних гарантій та персоніфікованого обліку департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Валентина Литвинович інформує, що постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 №432, затверджений Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (далі – Порядок).

Соціальна адаптація учасників антитерористичної операції - це допомога у проведенні аналізу життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх розв’язання; надання інформації з питань соціального захисту населення; навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь; допомога у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв’язків, організації денної зайнятості та дозвілля.

Професійна адаптація учасників антитерористичної операції – це заходи, спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь учасників антитерористичної операції шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Дія цього Порядку поширюється на учасників антитерористичної операції яким встановлено один із таких статусів :

- учасника бойових дій — відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі — Закон);

- інваліда війни — відповідно до пунктів 11–14 частини другої статті 7 Закону;

- учасника війни — відповідно до пункту 13 статті 9 Закону.

Соціальна адаптація учасників антитерористичної операції здійснюється центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відповідно до державного стандарту соціальної адаптації, затвердженого Мінсоцполітики.

Професійна адаптація учасників антитерористичної операції із числа інвалідів війни організовується згідно з рекомендаціями медико-соціальної експертної комісії, визначеними в індивідуальній програмі реабілітації.

Учасник антитерористичної операції для отримання послуг з професійної адаптації письмово звертається до департаменту соціальної політики Черкаської міської ради (далі – департамент) за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, буд. 307, громадська приймальна (т.544573) із заявою за установленою формою.

До заяви додаються:

- копія індивідуальної програми реабілітації (для інвалідів війни);

- копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, або учасника війни, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції;

- копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції.

Під час подання копії посвідчення учасники антитерористичної операції пред’являють оригінал такого посвідчення.

Департамент :

- реєструє заяву учасника антитерористичної операції;

- видає направлення до міського центру зайнятості на професійну орієнтацію щодо вибору напряму професійного навчання;

- видає направлення на професійне навчання з урахуванням висновків професійної орієнтації.

Послуги з професійного навчання надаються учаснику антитерористичної операції одноразово в порядку черговості.

У разі організації професійного навчання за професіями, для набуття яких відповідно до законодавства вимагається проходження попереднього медичного та наркологічного огляду, учасник антитерористичної операції проходить його у закладах охорони здоров’я в установленому порядку.

Професійне навчання учасників антитерористичної операції здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.

Строк професійного навчання учасників антитерористичної операції визначається робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами та не може перевищувати 12 місяців у разі організації навчання за робітничими професіями.

Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідними робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами учасники антитерористичної операції отримують такі документи державного зразка.

- свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації – за результатами первинної професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за робітничими професіями;

- документ про підвищення кваліфікації – за результатами підвищення кваліфікації учасників антитерористичної операції з вищою освітою.

У разі підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення учасники антитерористичної операції отримують посвідчення установленого зразка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #учасники #ато #соціальна #адаптація
Оголошення
live comments feed...