• Головна
  • У мерії назвали найбільших боржників-орендарів, серед яких – церква, телеканал та нардепи
10:50, 24 липня 2017 р.

У мерії назвали найбільших боржників-орендарів, серед яких – церква, телеканал та нардепи

Сьогодні під час вранішньої наради в мерії озвучили найбільших боржників-орендарів комунальних приміщень, – повідомляє ІнфоМІСТ.

Фахівець департаменту економіки та розвитку Олена Крамар повідомила, що міська рада станом на 1 липня має 363 чинні договори оренди. З них – 224 договори укладені з суб’єктами комерційної оренди, 50 договорів – із комунальними установами, 11 – з поштовими відділеннями, 1 – з релігійною організацією, 6 – з депутатами тощо.

Цьогоріч заплановані надходження до міського бюджету від орендної плати складають 7,2 мільйони, станом на сьогодні надійшло 3 мільйони. 24 орендарі мають заборгованість за більше ніж три місяці.

Найбільший боржник – Храм Пресвятої Богородиці за 442 квадратні метри. Нещодавно міська рада надала їм право пільгової оренди, однак борг у сумі 90 105 гривень лишився за попередні роки.

Ще один борг за приміщення на Смілянській, 2. Там орендує ГО "Діти війни". Попри пломбування приміщення, діяльність організації не припиняється. За комунальні послуги заборгували 31 тисячу гривень. Нині ці кошти стягує ДВС.

Найбільше обурення викликала заборгованість за приміщення, у якому розміщується телеканал "Антена", за адресою бульвар Шевченка 220. Орендну плату у розмірі 2 % організація не сплачувала.

– Було 28 претензій на стягнення заборгованості, однак – безрезультатно. Також було виявлено, що зі 190 метрів приміщення, яке надавалося у 2000 році, внаслідок незаконних перепланувань лишилося 150 квадратів. Нині загальна заборгованість складає понад 90 тисяч, – повідомила Олена Крамар.

Після озвученого секретар міської ради Олександр Радуцький поцікавився, скільки за послуги телеканалу "Антена" заплатила Черкаська міська рада цьогоріч.

– Я хочу щоб ми зрозуміли: у нас є медіаресурс, який заборгував місту 90 тисяч гривень, при цьому ми користуємось їхніми послугами. І я припускаю, що сума, яку нам буде озвучено, в три рази більша, ніж вони нам заборгували. Я хочу почути, які нині будуть доручення? Якщо орендар не платить – можна знайти того, хто буде справно сплачувати кошти до міського бюджету. 190 квадратних метрів у центрі міста коштують не менше мільйона гривень, а це ремонт дороги для однієї з черкаських вулиць, – заявив секретар.

Як повідомили у мерії, цього року за виконані роботи телеканал "Антена" отримав від міськради 94 тисячі гривень, понад 96 заплатили телеканалу «ЕкспоТВ», понад 140 – телеканалу ВІККА. Радуцький запропонував винести питання на виконком та звернутися до прокуратури.

Натомість заступник міського голови Станіслав Овчаренко сказав, що не радить нікому зв’язуватися у публічній площині з журналістами. На це секретар зауважив, що сплачувати мають усі однаково: підприємці, ЗМІ, ГО та інші, як це прописано у їхньому договорі.

Натомість Станіслав Овчаренко запропонував зібрати з цього приводу нараду та дійти спільного рішення. Також заборгованість мають Цивільний корпус "Азов" (161 тисяча за комунальні послуги), низка депутатів за приміщення за адресою бульвар Шевченка, 307: Олег Петренко (понад 31 тисяча), Віктор Вовк (майже 12 тисяч), Сергій Каплін (13 тисяч).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #оренда #приміщень #боржники
Оголошення
live comments feed...