• Головна
  • Програму стеження за громадським транспортом у Черкасах презентували зі скандалом
11:40, 6 липня 2017 р.

Програму стеження за громадським транспортом у Черкасах презентували зі скандалом

5 липня в залі засідань міської ради студенти Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Юрій Шинкаренко та Андрій Проценко презентували проект BUSWAY, що дозволяє моніторити громадський транспорт з розширеними можливостями. У свою чергу керівник черкаської ІТ-компанії і розробник додатку MapaMagic Віктор Євпак заявив, що такий проект створити двом студентам не під силу, – розповідає ВІККА.

"Для влади – це повний контроль над громадським транспортом. На моніторі в управлінні транспорту міська влада бачитиме кожен транспортний засіб, де він рухається, з якою швидкістю. Друге – це повністю автоматизована система, що фіксує порушення транспортних засобів: перевищення швидкості, транспортний засіб з’їхав із маршруту, їде не по графіку, стоїть більше, ніж одну хвилину на зупинці або взагалі її проїхав", – розповідають студенти.

Для містян – це відстеження транспорту у реальному часі. Поки що ця можлививість є доступною через їхній сайт. Але в подальшому, переконують хлопці, вони розроблять мобільні додатки для операційних систем на Android та iOS.

Програму стеження за громадським транспортом у Черкасах презентували зі скандалом , фото-1

За словами Юрія та Андрія, вони удвох працювали над програмою з початку зими. Із розробкою прийшли до міської влади, а та запропонувала випробувати її в реальних умовах.

"Нам дали три тролейбуси. На них було встановлено GPS-трекери та планшети. Після підключення все це тестувалося близько місяця", – розповідають розробники.

Встановлення такого обладнання на один тролейбус обійшлося хлопцям у близько 4,5 тисячі гривень. Усе це вони купували за власний кошт. Переконують: для міста програмне забезпечення нічого не вартуватиме. Черкаси вони розглядають лише як старт.

"Ми надіємося, що ця система зацікавить інші міста", – пояснюють студенти.

Саме факт безкоштовної передачі програмного забезпечення неабияк зацікавив заступника міського голови Черкас Руслана Сотуленка. Він кілька разів зробив на цьому акцент.

У свою чергу Віктор Євпак не надто повірив у розробку студентів.

"Я прийшов сюди, бо знав, що буде саботаж системи MapaMagic. 2,5 роки ми з командою розробляли таку програму. Цікаво, як вдалося це зробити за півроку двом студентам. Я офіційно заявляю, що не можуть таку програму написати двоє людей за шість місяців. Це фарс", – зазначив Віктор Євпак.

Програму стеження за громадським транспортом у Черкасах презентували зі скандалом , фото-2

Він також натякнув, що хтось із владців таким чином протягує когось із тих розробників, які вже представляли свій продукт торік, а двоє студентів – це лише прикриття.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #проект #BUSWAY #євпак #скандал
Оголошення
live comments feed...