• Головна
  • Учителі знайшли місце будинку в Черкасах, де бував Паустовський
10:50, 6 липня 2017 р.

Учителі знайшли місце будинку в Черкасах, де бував Паустовський

За свідченням самого митця, в Черкасах пройшов чи не найщасливіший період його дитинства, тут почав формуватися його естетичний світогляд, – пише Черкаський край.

Батько письменника певний час служив в управлінні Фастівської залізниці в Смілі, а його тітка утримувала приватне жіноче училище в цьому місті, потім заснувала й очолила аналогічний навчальний заклад уже в Черкасах. Батько Костянтина Георгійовича – з роду славетного гетьмана запорозького козацтва Петра Сагайдачного. Про поїздки в Черкаси і Городище Костянтин Паустовський писав у «Повісті про життя» («Далекі роки»): «Поїздка в Черкаси і Городище були в моєму дитинстві святами, а будні починалися в Києві…».

Про перебування К. Г. Паустовського в Черкасах є багато статей черкаських журналістів, одна з найперших – Ганни Шквар «Тут народжувались мрії» («Черкаська правда» за 7 липня 1982 року). Авторка пише: «Хіба можна було не спробувати розшукати будинок, де проходило дитинство письменника? Відправна точка пошуків: у будинку жила одна з материнських сестер, Єфросинія Григорівна, на ті часи начальниця жіночої гімназії в Черкасах». У 1992 році в газеті «Черкаський край» вийшла стаття Йосипа Айзенберга «І вся шир світу». В статті розповідається, як у Черкаси приїхали журналісти з Нідерландів, щоб створити фільм про Костянтина Паустовського. «Гості під час візиту просили показати той будинок, у якому бував юний Паустовський. Але ніхто не знав, де він…», – писав автор.

А нещодавно члени черкаського «Клубу Паустовського» знайшли місце, де був будинок Височанських-Паустовських, зробили карту. Їм допоміг архівними матеріалами Черкаський обласний краєзнавчий музей, зокрема заступник директора з наукової роботи В. І. Нестеренко.

Будинком Височанських-Паустовських краєзнавці цікавилися ще з 1966 року. Вчителі-краєзнавці Нехорошев та Гуренко знайшли будівлю в дворі школи №2 (потім там знаходився будинок політпросвіти). У 1966 році це було службове приміщення з двома входами, один із яких – із вулиці О.Дашкевича. Нині всі будинки Гімназійного провулку знесені, на їхньому місці побудовані багатоповерхівки. Відоме тільки місце, де був розташований будинок Височанських, куди в дитинстві приїжджав письменник.

Анна ЛЯЩЕНКО , педагог Черкаської спеціалізованої школи №3

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #паустовський #дитинство #будинок
Оголошення
live comments feed...