Археологи ЧНУ поїдуть в Месопотамію подивитися на археологічний об’єкт світового значення (ФОТО)

Археологи ЧНУ поїдуть в Месопотамію подивитися на археологічний об’єкт світового значення, Владимир Безуглый

Археологи з Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького побувають на археологічному об’єкті світового значення в Месопотамії, – повідомляє прес-служба вишу.

Із програмою візиту до «Гебеклі-Тепе» – «пуповинного пагорба» – студентів та науковців Черкаського національного ознайомив завідувач кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Анатолій Морозов.

Археологи ЧНУ поїдуть в Месопотамію подивитися на археологічний об’єкт світового значення (ФОТО), фото-1

За його словами, об’єкт розташований на крайньому південному сході Туреччини. Географічно це територія Месопотамії, тобто, міжріччя Тигру та Євфрату на самому стику кордонів Туреччини, Сирії та Іраку.

Сьогодні Гебеклі-Тепе – нова світова сенсація. Адже тут ще 12-10 тисяч років до нової ери громади мисливців і збирачів збудували унікальні храмові комплекси, які, крім іншого, прикрасили досконалими скульптурами і горельєфами.

Світова археологічна спільнота поставила відкриття храмового комплексу Гебеклі-Тепе в один ряд із відкриттям Трої чи таємницями великих пірамід.

Адже така висока організація суспільства в часи, коли люди не знали ні землеробства, ні скотарства, ще недавно повністю заперечувалася історичною наукою.

Візит університетських археологів до Гебеклі-Тепе планується на жовтень-2017 року.

http://www.cdu.edu.ua
черкаси чну археологи месопотамія
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии