• Головна
  • У Черкасах відкрили погруддя «батькові української Конституції» Михайлові Сироті (ФОТО)
09:15, 28 червня 2017 р.

У Черкасах відкрили погруддя «батькові української Конституції» Михайлові Сироті (ФОТО)

У переддень 21-ї річниці Дня Конституції України у Черкасах відкрили пам’ятний знак нашому землякові, який став одним із авторів головного законодавчого документу нашої держави, народному депутату України Михайлу Сироті.

У Черкасах відкрили погруддя «батькові української Конституції» Михайлові Сироті (ФОТО), фото-1

Віддати шану «батькові Конституції», вкотре пригадавши доленосний для всієї країни час з ухваленням Основного Закону, на Площі Знань Черкаського державного технологічного університету зібрались керівництво міської та обласної влади, викладачі, студенти, громадські діячі та небайдужі черкасці, – розповідає прес-служба Черкаської міської ради.

У Черкасах відкрили погруддя «батькові української Конституції» Михайлові Сироті (ФОТО), фото-2

До речі, це місце було обрано не випадково. Адже у 1980 році Михайло Сирота закінчив Черкаську філію Київського політехнічного інституту (нині – Черкаський державний технологічний університет). І саме у цьому інституті пройшов шлях від асистента кафедри будівництва до заступника проректора з навчальної роботи.

У Черкасах відкрили погруддя «батькові української Конституції» Михайлові Сироті (ФОТО), фото-3

Під час урочистостей, заступник міського голови Геннадій Шевченко зазначив, що Конституція увійшла в суспільне життя, як головний оберіг державності, гарант незалежності і соборності України. Демократичні засади, що були закріплені цим важливим документом, стали міцним фундаментом для розбудови незалежної правової держави та демократичного розвитку українського суспільства.

Під час урочистостей, заступник міського голови Геннадій Шевченко зазначив, що Конституція увійшла в суспільне життя, як головний оберіг державності, гарант незалежності і соборності України. Демократичні засади, що були закріплені цим важливим документом, стали міцним фундаментом для розбудови незалежної правової держави та демократичного розвитку українського суспільства.

– Михайло Сирота є гордістю нашого міста і України, його славне ім’я навіки закарбовано в історію нашої держави! День основного закону України – свято для кожного громадянина нашої країни. Для кожного, хто поважає нашу державу, її правові основи саме слово «Конституція» – не порожній звук. Адже Конституція – гарантія наших прав і свобод, все, що ми маємо. Від імені міської влади вітаю усіх черкащан та всіх українців з 21-ю річницею Дня Конституції України. Вірю, що закладений в Основному Законі потенціал сприятиме подальшому розвитку економічної, культурної та духовної сфер українського життя, – наголосив Геннадій Юрійович.

У Черкасах відкрили погруддя «батькові української Конституції» Михайлові Сироті (ФОТО), фото-4

Довідково

Свого часу Михайло Сирота був визнаний кращим парламентарієм року. Це було на конкурсі «Людина року» в 1997 році. Ніхто не здивувався, що нагородили саме його. Адже саме Михайло Дмитрович став «батьком Конституції», яку прийняли кілька місяців перед тим. Він очолював парламентську комісію, котра напрацьовувала текст Основного закону. І в ніч між 27 та 28 червня простояв на трибуні ВР більш аніж півдоби! Україна назавжди запам'ятає цей поворотний момент в історії державотворення.

У 1994 році Михайло Сирота був обраний до Верховної Ради. Був також народним депутатом ІІІ скликання, головою Трудової партії України, Почесним магістром права, кандидатом технічних наук, доцентом.

За своє життя писав понад 30 наукових праць, монографію та навчальний посібник.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #чдту #михайло #сирота #погруддя
Оголошення
live comments feed...