• Головна
  • В облдержадміністрації вирішували подальшу долю ФК «Черкаський Дніпро»
13:40, 22 червня 2017 р.

В облдержадміністрації вирішували подальшу долю ФК «Черкаський Дніпро»

У кінці травня цього року Президент ФК «Черкаський Дніпро» Володимир Лашкул заявив про припинення своїх повноважень. Таке його рішення підтримали на позачергових загальних зборах футбольного клубу. Після цього гостро постало питання фінасування команди.

Сьогодні в обласній державній адміністрації зібрали нараду, на якій представники клубу, обласної та міської влади обговорили можливі варіанти розвитку подій та міркували, як зберегти команду на футбольній мапі міста, – розповідає ВиЧЕрпно.

В облдержадміністрації вирішували подальшу долю ФК «Черкаський Дніпро», фото-1

Нині без перебільшення можна сказати, вирішується доля ФК «Черкаський Дніпро». Як розповів генеральний директор клубу Сергій Богуславець, учора в Києві відбулася конференція, на якій зібралися 47 клубів з усієї України, де вирішувалося питання їх участі в сезоні 2017-2018 рр. Цьогоріч, за його словами, в 1-й лізі гратиме 12 команд, у другій – 25.

– Наразі бачимо, що футбол у нашій країні активно розвивається. От буквально вчора заявили про створення відразу кількох команд, – зазначив Сергій Богуславець. – Для прикладу, на цьогорічні змагання Миколаїв виставляє три клуби. Вони по кількості жителів рівні нам.

Команда «Черкаського Дніпра» отримала атестат про відповідність клубу вимогам регламенту Федерації футболу, згідно з яким вона може брати участь у змаганнях. Тож було вирішено заявити 2 команди: в 1-шу та 2-гу ліги (для Другої ліги пропонують створити ще одну команду).

Однак все це можливо лише за наявності фінансового ресурсу. Тому гендиректор звернувся до громадськості й підприємців із проханням підтримати клуб і дати шанс молодим хлопцям.

– Сьогодні ми втрачаємо футболістів, але й утримувати нікого не можемо, – сказав він, додавши, що нині більшість, можна сказати, грають на ентузіазмі, бо ж зарплатня у футболістів – мінімальна.

Згідно з поданим міській владі кошторисом, на фінансування команди, яка гратиме в 1-й лізі, за словами заступника міського голови Черкас Ігоря Коломойця, йтиме близько 17 млн грн у рік, а на утримання команди, яка братиме участь у Другій лізі – 7,5 млн грн.

Коломоєць висловив і свою суб’єктивну думку: мовляв, однієї команди, яка гратиме в Першій лізі, буде достатньо. При цьому він пропонує залишити команду «Академія-Черкаський Дніпро» U-19.

Як зазначив заступник голови Черкаської ОДА Костянтин Омаргалієв, наразі в Черкасах діє програма розвитку футболу, але проблема в тому, що вона не передбачає фінансування професійних команд. За його словами, вже було не одне обговорення з цього приводу, і одна з останніх пропозицій – переформатувати КП «Центральний стадіон» на КП «Черкаський Дніпро». До слова, як повідомили представники клубу, нині в Україні такий статус має третина футбольних клубів.

– Команда потрібна, але питання про реформування її на основі стадіону мають прийняти депутати та міський голова. Люди мають побачити кошторис і зрозуміти, за що містяни платитимуть кошти. Ні місто, ні область, я думаю, наразі не мають можливості фінансувати одразу дві команди, – висловив свою думку Ігор Коломоєць. – Так, ми вивчали досвід інших міст. Але там команди починали з нуля, а ви хочете переформувати клуб.

В будь-якому разі, наголосив він, відповідне рішення повноважні вирішувати лише депутати міської ради та міський голова.

Заступник голови ОДА Костянтин Омаргалієв при цьому додав, що яке б рішення не прийняли депутати, фінансування клубу відбуватиметься лише в рамках чинного законодавства.

А от на думку самого президента клубу Володимира Лашкула, питання фінансування ФК «Черкаський Дніпро» треба було піднімати ще в кінці минулого року. При цьому він пояснив, чому подали заявку одразу дві команди.

– В області завершується формування «футбольної піраміди». Якщо команда хоче йти далі, для цього має бути підґрунтя. Для цього й пропонується створити другу команду, і для цього й побудовано Академію футболу в Білозір’ї, – зазначив Володимир Григорович.

Однак, наголосив він, якщо найближчим часом не буде вирішено питання з фінансуванням, всі заявки буде скасовано, і участь у змаганнях не братиме жодна команда.

– Ми не сидимо на місці, незважаючи на стан здоров’я. Сьогодні є два холдинги, готових підтримати команди. Але наразі це питання на стадії обговорення, – сказав Лашкул. – Наразі ми пропонуємо такий варіант: сесія міськради розглядає питання про реформування, пишеться подання і приймається рішення. А далі ми будемо дивитися, підтягувати кошти і фінансувати. Подібні команди є в багатьох містах.

При цьому Володимир Лашкул пояснив, що новостворене комунальне підприємство не буде нічиїм «правонаступником» і не розраховуватиметься ні за які борги: борг ФК «Славутич» сплачено ще в грудні 2015 року. Після цього з’вилася ГО ФК «Черкаський Дніпро», а ТОВ ФК «Черкаський Дніпро» було створено окремо.

Також Лашкул спростував чутки про те, що він нібито хоче привласнити Центральний стадіон.

– Ніхто стадіон приватизувати не буде. Кому він потрібен, – звернувся він до присутніх.

Зрештою, було вирішено найближчим часом зібрати робочу групу, яку раніше спеціально створили для вирішення цього питання, і спільно з міським головою (до слова, почесним президентом клубу) обговорити питання можливості переформатування команди.

Оксана ШВЕД

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #футбол #черкаський #дніпро #переформатування
Оголошення
live comments feed...