• Головна
  • Черкаський “Азот” відновив випуск азотних мінеральних добрив
11:14, 20 червня 2017 р.

Черкаський “Азот” відновив випуск азотних мінеральних добрив

Черкаське ПАТ «АЗОТ», що входить до групи OSTCHEM (об’єднує підприємства азотної хімії Group DF), після тримісячного вимушеного простою почало відновлювальні роботи з пуску своїх основних цехів з виробництва азотних мінеральних добрив. Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Азот".

Наразі, Черкаський «АЗОТ» почав роботи з відновлення виробництва добрив для українських аграріїв. Готуються до пуску основні цехи з виробництва азотних мінеральних добрив – це цехи з виробництва аміаку, карбаміду, аміачної селітри.

– Нам відновили постачання газу й уже вироблено перші 3300 тонн аміачної селітри. Після вимушеного, більш ніж тримісячного простою, першим до пускових операцій приступив цех А-3 з виробітку аміаку. Зараз його обидві технологічні нитки навантажені на 90 % проектної потужності. Наступним кроком стали пуски цехів: М-5 з виробітку слабкої азотної кислоти та М-9 з виробітку аміачної селітри. Поки що обидва цехи ( М-5 і М-9) працюють на 50 % проектної потужності. Зараз йдуть пускові операції в цеху М-2 з виробництва карбаміду, а також готуються до пуску цехи з виробітку аміаку А-5 та карбаміду М-6. Відновити роботу усіх цехів і навантажити виробничі потужності на 100 % плануємо до кінця цього тижня, – розповідає Голова Правління Віталій Скляров.

Стовідсоткове навантаження виробничих потужностей забезпечить добовий виробіток аміаку цехом А-3 1200 тонн і 1600 тонн цехом А-5. Добовий виробіток карбаміду становитиме: цехом М-2 – 1000 тонн і 1050 тонн цехом М-6. Понад 3000 тонн аміачної селітри щодоби вироблятиме цех М-9.

З 7 березня 2017 року в розпал весняної посівної на три азотних підприємства з виробництва мінеральних добрив групи OSTCHEM – Черкаський «АЗОТ», «Рівнеазот» та «Сєверодонецький АЗОТ» було припинено постачання газу. Біля трьох місяців заводи простоювали через відсутність газу та не виробляли продукцію – азотні мінеральна добрива.

Нагадаємо, що аміак є базовою сировиною для виробництва азотних мінеральних добрив. Сировиною для вироблення аміаку являється природній газ. Показник споживання природного газу є одним з найважливіших факторів, що визначають рентабельність виробництва аміаку. На вироблення 1 тонни аміаку агрегати споживають біля 1100 м3 природного газу.

Споживання мінеральних добрив на ринку України сезонне: більше 60% споживання припадає на період весняного внесення, решта – на період осіннього. Мінеральні добрива вносять ранньою весною або восени під час підготовки ґрунту. Так, недолік азоту в ґрунті призводить до значного зниження врожайності. До азотних добрив відносяться: аміак (міститься найбільша масова частка азоту), карбамід (або сечовина), аміачна селітра і т.д. У аміачній селітрі міститься близько 34,5% азоту, найбільш висококонцентроване азотовмісне мінеральне добриво – це карбамід – близько 45% азоту.

Український ринок споживає близько 1,2 млн тонн азотних добрив. Нинішні виробничі потужності групи OSTCHEM складають близько 350 тис. тонн добрив / місяць, чого повністю достатньо, щоб забезпечити потреби українських аграріїв до осінньої посівної 2017 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #азот #мінеральні #добрива #скляров
Оголошення
live comments feed...