• Головна
  • Що робити, якщо на ваших очах тоне людина? (ПАМ’ЯТКА)
13:50, 16 червня 2017 р.

Що робити, якщо на ваших очах тоне людина? (ПАМ’ЯТКА)

Усе частіше люди потрапляють в різні небезпечні ситуації, вихід із яких не можуть знайти самостійно. Незнання правил безпеки життєдіяльності призводить до трагічних наслідків. З початком літнього сезону особливо гостро постає питання безпеки життєдіяльності дітей та дорослих на воді.

З метою запобігання травмуванню та загибелі людей внаслідок порушення елементарних правил безпеки життєдіяльності, навчання діям в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, виховання у громадян культури безпечної поведінки співробітники Черкаського міськрайонного відділу Управілння ДСНС України у Черкаській області регулярно проводять інформаційно-роз’яснювальні роботи з черкащанами.

Що робити, якщо на ваших очах тоне людина? (ПАМ’ЯТКА), фото-1

Так що ж робити, якщо на ваших очах тоне людина?

Негайно оцініть обстановку та подивіться, чи немає поруч рятувального засобу. Ним може бути все, що збільшить плавучість людини і що ви в змозі до неї докинути.

Уміння надати допомогу у разі нещасних випадків потрібне кожній людині. Особливо складно це робити без використання рятувальних засобів (човнів, катерів та ін.). Якщо ви кинулися на допомогу, то треба максимально враховувати плин води, вітер, відстань до берега. Наближаючись, намагайтеся заспокоїти і підбадьорити плавця, що вибився з сил. Якщо це вдалося і постраждалий може контролювати себе, він повинен триматися за плечі свого рятівника. Якщо ж постраждалий не контролює своїх дій – поводитися з ним треба жорстко, не даючи йому впасти у стан паніки.

Що робити, якщо на ваших очах тоне людина? (ПАМ’ЯТКА), фото-2

Елементарна техніка рятування:

Підпливши до потопаючого, треба пірнути під нього й одним із прийомів захоплення (класичний – узявши за волосся) транспортувати до берега.

У випадку, якщо потопаючому вдалося схопити вас за руки, ноги або шию, звільняйтеся і негайно пірнайте. Інстинкт самозбереження змусить потерпілого вас відпустити. Якщо ж він уже занурився у воду, не припиняйте спроб знайти його там.

Коли потерпілого витягнете на берег, основну увагу слід звернути на колір шкіри, дихання, серцеву діяльність, рефлекси очей, ширину зіниць. Допомога надається залежно від його стану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #купання #порятунок #пам’ятка
Оголошення
live comments feed...