• Головна
  • У бюджеті Черкас складається критична ситуація з фінансуванням ПТУ
16:30, 15 червня 2017 р.

У бюджеті Черкас складається критична ситуація з фінансуванням ПТУ

У міському бюджеті Черкас створюється критична ситуація з фінансуванням освітніх закладів професійно-технічного спрямування, які функціонують в обласному центрі. Про це сьогодні на брифінгу розповів міський голова Анатолій Бондаренко, окресливши дії керівництва Черкас у цьому напрямку, – інформує перс-служба Черкаської міської ради.

За його словами, у черкаських профтехучилищах і коледжах навчаються не лише студенти з Черкас, а й з усіх районів Черкащини та інших регіонів України – і таких переважна більшість. Тоді як оплачуються усі витрати: заробітна плата викладачам, енергоносії і решта комунальних послуг та потреб ПТУ – коштом міської громади – з бюджету Черкас.

– А це – 33 мільйона гривень, які лише цього року ми маємо віддали з міської казни на заклади професійно-технічного спрямування, забравши ці гроші, можна так сказати, з кишень наших громадян. Оскільки ці кошти можна було направити на потреби черкаських шкіл, лікарень, комунальну сферу тощо, – обурюється Анатолій Васильович.

Хоча це повноваження держави, яка вона передала на місця в рамках процесу децентралізації. Проте – ні з державного, ні з обласного бюджету місто так і не отримало жодної компенсації на потреби ПТУ.

– Але яка ж це децентралізація, якщо нам тільки передають навантаження на бюджет, і – жодних важелів пливу. Приміром, аби скоригувати навчальний процес, визначивши перелік найбільш потрібних для міста професій. Зокрема, у Черкасах є брак фахівців робітничих професій, тоді як ПТУ набирають сотні студентів на спеціальності, які не мають особливого попиту на ринку праці. Крім цього, ми позбавлені можливості впливати на кадрові рішення в цих закладах, розпоряджатись майном, аби проінспектувати ефективність їх експлуатації, зокрема, з огляду оплати за комунальні послуги, – повідомив міський голова.

Водночас він зауважив, що торік Черкаси віддали в обласний бюджет близько 20 мільйонів гривень субвенції, які були направлені на ремонт дороги Черкаси–Сміла, відновлення даху в Черкаському обласному драмтеатрі та закупівлю медичного обладнання для закладів, які перебувають в обласній комунальній власності.

Нині ж місто вчергове звертається до керівництва обласної влади посприяти у вирішенні питання з компенсацією витрат на функціонування ПТУ.

– Ми не просимо додаткових дотацій – віддайте нам те, що належить місту за Конституцією України. На жаль, досі діалогу немає, – констатував Анатолій Бондаренко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #пту #фінансування #децентралізація
Оголошення
live comments feed...