• Головна
  • Черкаські поліцейські, відсторонені від роботи, розповіли, чому вони незадоволені своїм начальником
13:43, 13 червня 2017 р.

Черкаські поліцейські, відсторонені від роботи, розповіли, чому вони незадоволені своїм начальником

Сьогодні в Черкасах відбулася прес-конференція співробітників управління патрульної поліції м. Черкаси, у ході якої вони розповіли про факти зловживань та перевищення посадовими повноваженнями керівництва та саботування ним роботи поліції. Проте у відповідь зіштовхнулись із недовірою громадськості, – повідомляє ВиЧЕрпно.

Керівник 3-ї роти Світлана Андарак розповіла, що керівництво неодноразово видавало їм злочинні накази, наприклад, не зупиняти автомобілі з певними номерними знаками, навіть якщо вони всіляко порушують правила дорожнього руху.

– Перелік цих номерів був у керівника. Ми мали йому телефонувати і погоджувати, чи маємо ми право їх зупиняти, чи ні, – розповідає Світлана Андарак.

За словами працівників патрульної поліції, начальник Олександр Кокоба також надавав перелік автомобілів та їх власників, водії яких були депутатами обласної та міської рад. Їх, навпаки, патрульні мали будь-що притягувати до кримінальної відповідальності. Серед тих, хто нібито входять у цей список, Світлана Андарак назвала заступника міського голови Черкас Геннадія Шевченка та депутата Черкаської облради Миколу Булатецького.

Також, за їхніми словами, видавалися накази про те, щоб перекрити рух для супроводження чи руху колони. Жодного такого злочинного наказу, запевняють патрульні, вони не виконували.

Черкаські поліцейські, відсторонені від роботи, розповіли, чому вони незадоволені своїм начальником, фото-1

Крім того, як розповідають патрульні, Кокоба також давав накази не зупиняти автомобілі осіб певних громадських організацій. Декілька працівників поліції навели такі приклади, проте доказів не надали, окрім командира 4-ї роти Олега Романова, який розповів, що йому неодноразово дзвонив Кокоба особисто та давав вказівки затримати певного водія. Він надав фотоповідомлення із Viber, де нібито Кокоба просить про цю послугу. Проте свідків цього немає.

На наполегливе прохання присутніх на прес-конференції назвати представників організацій, автівки яких нібито заборонено зупиняти, поліцейські відмовились. Це обурило присутніх представників ГО, адже, на їхню думку, якщо вони у добрих стосунках із патрульною поліцією Черкас, тінь автоматично падає і на них.

– На даний час наш керівник намагається усіляко тиснути на незадоволених або на тих, хто не хоче виконувати його вказівки, а також залякує своїх підлеглих. Ми вимагаємо, щоб дійсно припинилися злочинні накази. Я вважаю його поведінку та накази неприпустимими. Тому ми хочемо, щоб керівництво було змінене, – сказала Світлана Андарак.

Цікаво, що рапорти Світлани Андарак, Віктора Качура та Дмитра Брюшкова, в яких було повідомлено про неправомірні вказівки та накази керівництва Патрульної поліції Черкас, були надіслані 15 травня начальнику департаменту патрульної поліції Євгену Жукову. Результатів розгляду рапортів патрульні ще не отримали.

Із критикою та недовірою до поліцейських виступили представники громадських організацій, а також батальйону «Айдар», звинувачуючи їх самих у непрофесійному виконанні обов’язків із рядом порушень.

Зокрема, обурення викликало факт про побиття «айдарівця» саме Віктором Качуром та Дмитром Брюшковим у присутності Світлани Андарак. Водій-айдарівець, який був свідком спроби затримання, розповів, що на власні очі бачив, як Андарак тричі вдарила затриманого кулаком у голову.

Нагадаємо, нещодавно керівник патрульної поліції Черкас Олександр Кокоба коментував нашому виданню власну позицію конфлікту, заявивши, що «все це плітки, наклеп і брехня».

– На мене ображені конкретні працівники, стосовно яких я проводжу дисциплінарні розслідування та стягнення. Вони можуть наговорити дуже багато наклепу. Якщо є конкретні факти, які вони можуть підтвердити доказами – будь ласка, – сказав Олександр Кокоба.

Начальник патрульної поліції Черкас розповів, що деякі інспектори, котрі незадоволені його роботою, мають не одне дисциплінарне стягнення, які є небезпідставними. Які саме проступки скоїли поліцейські стосовно Світлани Андарак, Олександр Кокоба розповів, що він незадоволений її роботою через те, що вона не справляється з посадовими обов’язками та неспроможна тримати під контролем особовий склад, тому їй теж було висунуто ряд дисциплінарних стягнень.

Наталія ЗАХАРЧЕНКО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #патрульна #поліція #конфлікт #андарак
Оголошення
live comments feed...