• Головна
  • Оскандалена черкаська вчителька в суді вимагає моральної та матеріальної компенсації
10:20, 2 червня 2017 р.

Оскандалена черкаська вчителька в суді вимагає моральної та матеріальної компенсації

Учора в Соснівському районному суді міста Черкаси розглядався позов Наталії Макаренко – колишньої вчительки англійської мови СШ №17, звільненої за аморальний проступок наприкінці січня цього року, яка вимагає скасувати рішення про її звільнення, поновити її на посаді та компенсувати моральну та матеріальну шкоду за той час, коли вона була тимчасово непрацюючою. Про це розповідає ВиЧЕрпно.

Зокрема, захист просить стягнути з департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР 15 тисяч гривень за моральну шкоду та більше 30 тис грн матеріальної шкоди за той час, коли жінка була звільнена та не отримувала зарплату. Як повідомив захисник Макаренко, спочатку сума моральної шкоди була визначена в розмірі 10 тис грн, проте потім була збільшена через півторамісячне лікування його підзахисної, тому до цієї суми були включені ще й чеки за лікування.

– Я не вважаю свою поведінку аморальною, – сказала Наталія Макаренко і додала: – Моя надмірна емоційність була не на уроках, а на перервах. Адже діти поливали кефіром квіти, відламували двері від тумбочок. Я не знала, що є якісь записи. Можна було до мене прийти і виставити мені претензії, але мені ніхто нічого не сказав.

Також вона зауважила, що її слова були вирвані з контексту, більшість із них вона нібито сказала на перерві. І загалом у неї не було ніякого конфлікту ні з Дмитром Шакіним, ні з його донькою.

– У мене не було ніякого конфлікту ні з Дмитром Володимировичем Шакіним, ні з Машею, ні з іншими дітьми, – сказала Макаренко. – Так, я підвищувала голос, але я нікого не ображала, не використовувала нецензурну лексику.

Департамент повністю не погоджується з вимогами позивачки та вважає вчительку винною в моральному проступку при виконанні професійних обов’язків. Це несумісно з продовженням трудового договору, вважають у департаменті.

– Адже вчитель повинен поводити себе етично у школі загалом, не тільки на перервах, а також і в громадських місцях, – відзначили представники департаменту.

Під час судового засідання захисник Макаренко подав клопотання про виклик спеціаліста за кваліфікацією практичного психолога, який би охарактеризував вчинення морального проступку.

У свою чергу представники департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР заперечують цьому, адже в документах по справі наявний відгук психолога. Окрім того, вказаний спеціаліст нікому не відомий. Також вони зауважили, що психолог, до якого звернувся департамент освіти, охарактеризував поведінку вчительки, судячи з аудіозапису, як «психопатичні напади вчительки».

Однак суддя задовольнив клопотання захисника Макаренко.

Окрім того, захист Наталії Макаренко подав клопотання про виклик батьків дітей, які підтримали вчительку та стали на її захист, як свідків. Інша сторона заперечує проти цього, тому що ці люди не були присутні на події та нічого не чули. Тому це їхня оціночна характеристика, вважають представники департаменту.

Проти клопотань виступили й адвокат Дмитра Шакіна (Дмитро Шакін – батько Марії Шакіної, учениці 5-Б класу, який і записав емоційне спілкування вчительки) та сам Шакін, які були долучені до справи як третя особа.

Проте суддя задовольнила і це клопотання сторони позивача.

Зрештою, було вирішено, що наступне судове засідання відбудеться 8 червня о 9.00. На ньому будуть заслухані покази свідків.

Оскандалена черкаська вчителька в суді вимагає моральної та матеріальної компенсації, фото-1

Нагадаємо, наприкінці 2016 року до редакції одного з телеканалів потрапили аудіозаписи одного з уроків у 5-му класі, де Наталія Макаренко є класним керівником. Аудіозаписи надав батько однієї із учениць – Дмитро Шакін, який згодом і надав розголосу справі. На уроці вчителька буквально криком намагалася «виховувати» дітей, до того ж, спілкуючись із ними російською мовою.

До слова, багато батьків 5-Б класу стали на захист вчительки, відзначаючи її високі заслуги як педагога. Натомість вони заявляли, що це Дмитро Шакін поширює неправдиву інформацію.

Сам же батько Марії Шакіної неодноразово заявляв, що після того, як того, як розгорівся скандал, у класі почали цькувати його доньку, а однокласники називали «крисою-українкою».

Aнна РОМАНЕНКО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #суд #наталія #макаренко #скандал
Оголошення
live comments feed...