• Головна
  • Сьогодні в Черкасах відкрили два дитячих будинки сімейного типу, збудовані за кошти меценатів із Німеччини (ФОТО)
17:30, 1 червня 2017 р.

Сьогодні в Черкасах відкрили два дитячих будинки сімейного типу, збудовані за кошти меценатів із Німеччини (ФОТО)

Сьогодні в Черкасах відкрили два дитячих будинки сімейного типу, збудовані за кошти меценатів із Німеччини (ФОТО)

Унікальна за своєю суттю подія сьогодні відкрила нову сторінку життя для батьків та дітей: Харченків та Спільніченків. Разом вони виховують 13 дітей, десять із яких – прийомні (сироти та позбавлені батьківського піклування), – розповідає прес-служба Черкаської міської ради.

Кожен із них віднині матиме комфортні умови для життя, навчання та всебічного розвитку. Адже сьогодні ці дві великі родини переступили поріг нового житла – сучасних двоповерхових будинків по вулиці Пацаєва, 4, площею 290 кв. м кожен, збудованих за кошти меценатів з Німеччини – благодійного фонду «Міст Життя» спеціально для них.

Подбали благодійники і про внутрішнє наповнення усім необхідним нового житла для його численних мешканців, встановивши меблі, сучасну техніку, необхідний посуд та інші предмети інтер’єру.

Символічно, що входини відсвяткували саме сьогодні у Всесвітній день батьків та День захисту дітей. Спільно відзначити цю знаменну подію для великих родин Харченків та Спільніченків зібрались їх численні друзі, знайомі, благодійники, а також керівництво обласної та міської влади. Зокрема, слова привітання висловили заступник голови облдержадміністрації-керуючий справами Сергій Овчаренко та заступник голови міського голови Черкас Геннадій Шевченко, вручивши подарунки.

За словами Геннадія Шевченка, у Черкасах на сьогодні діє вісім дитячих будинків сімейного типу (разом із новоствореними родинами Харченків та Спільніченків), де виховується 72 дітей – сиріт та позбавлених батьківського піклування.

– Саме діти є найголовнішим скарбом і надією нації на подальші зміни та розвиток суспільства. Низький уклін батькам, які взяли на себе нелегку і надзвичайно відповідальну місію відкрити шлях у майбутнє для дітей, які волею долі опинились без уваги та догляду їх біологічних рідних. Зі свого боку міська влада спільно із службою у справах дітей, Черкаським міським центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді всебічно сприяє і надалі продовжуватиме роботу у напрямку співпраці з такими родинами, надаючи усю необхідну підтримку та допомогу, – наголосив Геннадій Юрійович.

На підтвердження цих слів виступив і головний натхненник цієї доброчинної справи – голова благодійного фонду «Міст у життя» Вальдемар Шрьодер:

– Коли ми вирішили збудувати в Черкасах житло для дитячих будинків сімейного типу, були приємно вражені ставленням та підтримкою міської влади Черкас наших ініціатив. Це – командна робота і кожен зробив свій внесок. У Черкасах скрізь ми мали відкритті двері та сприяння для втілення задуманого. Мушу сказати, що у вашому місті керують люди, які мають Бога в душі і люблять дітей. Повірте, я знаю, про що кажу. Ми працюємо у семи країнах світу, серед яких – і в Україні. Приємно, що у Черкасах ми маємо перший такий позитивний досвід при спорудженні житла для дитячих будинків сімейного типу. За останні роки ми вже звели у різних містах України 26 подібних споруд, це – наші 27 та 28 будинки До кінця року плануємо звести ще 15 таких осель в інших українських містах.

А також розповів, що присвятив все своє життя допомозі дітям, оскільки і сам не мав повноцінної родини змалку, з дитинства ріс без батька і цей тягар ліг нелегкою ношею, зокрема, у ставлення оточуючих і прийняття себе у цьому світі.

– Я жив напівсиротою, тож найчастіше до мене так і ставились інші, як до неповноцінного члена суспільства. Проте також у моєму оточенні, на щастя, траплялись люди, які вірили в мене і допомагали стали на ноги та з надією дивитись у майбутнє. Я дуже розумію дітей, які опинились без батьківського піклування . Гірко, що часто буває, коли малеча є сиротами при живих батьках, потрапляючи в інтернати, де у них невеликий вибір щодо власного розвитку, навчання, здобуття омріяного фаху та втілення дитячих мрій. А якщо говорити чесно, то практично його немає. На відміну від дітей, які потрапляють у прийомні родини чи дитячі будинки сімейного типу, де Господь, руками та небайдужими серцями їх нових батьків-вихователів відкриває шлях та можливості отримати краще майбутнє. Переконаний, що кожна дитина повинна виховуватись у сім’ї та мати комфортні умови для життя та розвитку. Зі свого боку, спільними зусиллями меценатів та наших численних помічників, зокрема, в особі владних органів на місцях ми допомагаємо втілити дитячі мрії на власну родину та затишну оселю, – наголосив Вальдемар Шрьодер.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #дитячі #будинки #вікриття #вальдемар #шрьодер
Оголошення
live comments feed...