• Головна
  • Черкаський міський бюджет не в повному обсязі отримує субвенцію з держбюджету на надання пільг та субсидій
08:30, 1 червня 2017 р.

Черкаський міський бюджет не в повному обсязі отримує субвенцію з держбюджету на надання пільг та субсидій

Черкаський міський бюджет не в повному обсязі отримує субвенцію з держбюджету на надання пільг та субсидій

Асоціація міст України звернулася до Уряду з проханням якомога швидше вирішити проблему заборгованості за субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг, – повідомляють у Черкаській міській раді.

Протягом шести місяців держава не відшкодовує субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Коли буде погашений борг в 35 млрд. грн. і чому система на грані колапсу? Ця проблема обговорювалася під час прес-конференції в УНІАН, в якій взяли участь виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко, перший заступник Володимир-Волинського міського голови Ярослав Матвійчук, президент ГО «Всеукраїнська рада голів ОСББ» Наталія Олійник, перший віце-президент ГО «Всеукраїнська рада голів ОСББ» Роман Бондарук, представники ОСББ з регіонів України.

Місцеві бюджети не в повному обсязі отримують субвенцію з держбюджету на надання пільг та субсидій на оплату ЖК-послуг. Як розповів Олександр Слобожан, АМУ провела опитування органів місцевого самоврядування щодо стану перерахування коштів субвенції. Ситуація виявилася досить серйозною. Так, за оперативною інформацією АМУ, на 1 квітня цього року заборгованість держави перед місцевими бюджетами становила близько 31,5 млрд грн, і ця сума щомісяця зростає. Наприклад, якщо на 1 квітня Сумська область недоотримала 1,1 млрд грн, то на 1 травня – вже 1,5 млрд грн.

"За даними Мінсоцполітики, на 1 травня загальна сума заборгованості з виплати субсидій та пільг вже сягнула 35 млрд. грн", – зазначив Олександр Слобожан.

За його словами, недофінансування призводить до погіршення фінансового становища житлово-комунальних підприємств, дестабілізує роботу всієї галузі. А це край небезпечно, зважаючи на те, що вже слід думати про підготовку до наступного опалювального сезону.

«Асоціація міст України звернулась до Уряду з проханням сприяти у вирішенні питання щодо погашення заборгованості Державного бюджету по субвенції за надані споживачам пільги та субсидії. Крім того, ми пропонуємо якомога швидше провести робочу нараду з міськими головами – членами АМУ за участі Мінсоцполітики та Мінфіну для того, щоб спільно знайти шляхи вирішення цієї проблеми», – підкреслив Олександр Слобожан.

За його словами, вжити заходів, насамперед, має Міністерство фінансів України.

«Мінсоцполітики визнає цю проблему і готове її розв‘язувати, однак вони говорять про те, що необхідні кроки з боку Міністерства фінансів. Якщо така ситуація продовжуватиметься, то можуть бути негативні наслідки на комунальних підприємствах, а це позначиться на якості послуг, які надаються громадянам», – сказав він.

Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко зазначив, що в місті продовжує зростати заборгованість, це негативно позначається на фінансово-господарській діяльності комунальних підприємств.

«Ми хочемо розв‘язати проблему разом із Урядом. У Черкасах на початок лютого 2017 року заборгованість була 127 млн грн, а на початок травня – вже 202 млн грн. Це негативно позначається на фінансово-господарській діяльності комунальних підприємств, які надають послуги. Ми просимо Уряд вжити заходів щодо фінансування з бюджету пільг і субсидій. Якщо відверто, ми хочемо, щоб до нас дослухалися і радилися з нами», – сказав він.

Перший заступник міського голови Володимира-Волинського Ярослав Матвійчук наголосив, що через заборгованість по пільгах і субсидіях місто не може готуватися до опалювального сезону. «На сьогодні заборгованість у нашому місті за держпрограмами становить 51 млн грн: 5 млн грн – з пільг, решта – із субсидій. І чотиримісячна заборгованість держави призводить до негативних наслідків. Місто не може готуватися до опалювального сезону, починають блокуватися рахунки підприємств. Якщо ми затягнемо з цією ситуацією, то ми заблокуємо життєдіяльність міст», – сказав він.

Перший віце-президент громадської організації «Всеукраїнська рада голів ОСББ» Роман Бондарук зазначив, що зростає заборгованість ОСББ перед електро-, водо-, газопостачальними підприємствами, і це негативно позначається на роботі цих підприємств і самого ОСББ. За його словами, ОСББ, які взяли «теплі кредити», перебувають у складній ситуації і не зможуть платити їх.

«Сьогодні ми вже маємо піврічну заборгованість із субсидій. Є випадки, коли електропостачальні підприємства приходять в будинки ОСББ і намагаються відключити ліфти, світло. Ми розуміємо, що це проблема не власників будинків, а невиконання державою своїх зобов'язань. Деякі ОСББ, які взяли теплі кредити, через місяць будуть не спроможні платити їх. Тим паче, що банки будуть розуміти, що є фінансові ризики і відмовляться видавати кредити», – сказав він.

«Люди, які отримують субсидії, не можуть заплатити за утримання будинку, виникає заборгованість з виплати зарплати у теплопостачальних і водопостачальних підприємств», – заявила президент громадської організації «Всеукраїнська рада голів ОСББ» Наталія Олійник.

Нагадаємо, Асоціація звернулась до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням сприяти у вирішенні питання щодо погашення заборгованості та достатнього забезпечення асигнуваннями видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення, що здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету до місцевих бюджетів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #бондаренко #пільги #субсидії #субвенції
Оголошення
live comments feed...