• Головна
  • Як черкаські депутати зреагували на закриття мережі «Вконтакте»
17:40, 16 травня 2017 р.

Як черкаські депутати зреагували на закриття мережі «Вконтакте»

Як відомо, нещодавно Президент України Петро Порошенко підписав указ про розширення санкцій щодо Російської Федерації, що включає в себе і блокування російських соціальних мереж, найпопулярніша з яких «Вконтакте».

Кілька депутатів Черкаської міськради теж зареєстровані в цій мережі. Серед них Артур Акопян, Михайло Бінусов, Руслан Зоря, Тарас Коломієць, Іван Косенко, Андрій Куча, Максим Шило. У Сергія Одарича у соціальній мережі Вконтакте крім сторінки навіть є спільнота, інформація в якій вже давно не оновлювалась.

Прочерк поцікавився через Фейсбук у депутатів-користувачів «ВК»: з якою метою вони були зареєстровані у «ВК», і чи будуть відчувати незручності через закриття соцмережі?

– Лише з метою ширшого охоплення інформацією жителів Черкас. Сторінку там вів мій помічник. Після виборів жодного разу не користувався. Не зміг закрити, бо не знав доступу, – щиро зізнався екс-мер ЧеркасСергій Одарич.

Руслан Зоря зазначає:

«ВК вже давно не користуюсь. І взагалі мало використовував. Це більше молодіжно-розважальний ресурс».

Як черкаські депутати зреагували на закриття мережі «Вконтакте», фото-1

Антон Ведула повідомив: «У «ВКонтакті» зареєструвався ще у шкільні часи, бо там вже були зареєстровані більшість моїх однокласників і друзів. Згодом використовував сайт через зручні розділи відеозаписів та аудіозаписів, тематичні спільноти та, знову ж таки, широку аудиторію користувачів. Не думаю, що це викличе для мене сильний дискомфорт, бо ж ще з 2010 року я зареєстрований у Facebook. Тим паче, що українська аудиторія американської соціальної мережі і до блокування «ВКонтакті» за останні роки відчутно збільшилась, значною мірою мої знайомі вже мають сторінки як у «ВКонтакті» так і у Facebook. До того ж часи змінюються, нині поширюються різноманітні месенджери, займаючи свою нішу в Інтернет-комунікації. А, можливо, це рішення стимулюватиме створення української соціальної мережі? Попередні спроби створення такої зазнавали невдач саме через домінування «ВКонтакті».

Андрій Куча прокоментував так:

«Реєструвався для того, щоб спілкуватися з друзями і отримувати інформацію. Після реєстрації у Фейсбуці «ВК» практично перестав користуватись. Тому для мене особисто незручеостей не буде. В «ВК» дуже багато підлітків, які, сидячи там, втрачають багато часу, тому закриття контакту дасть їм можливість більше інтелектуально розвиватись, навіть якщо вони зареєструються у Фейсбуці».

Як черкаські депутати зреагували на закриття мережі «Вконтакте», фото-2

Тарас Коломієць пояснює свою позицію:

«Я з «Однокласників» видалився декілька років тому, коли розпочалися бойові дії з Росією, а ВК більше використовую, щоб слухати під час роботи музику, бо там зручно це. Також там мені зручно робити рекламу для магазину. Інколи спілкуюся й з друзями, однак помітив, що всі вже переходять у «Фейсбук». Там можна знайти кого хочеш. У ВК більше молодший вік, тож там хіба новини баскетболу можуть бути мені цікаві тощо… Тож великої втрати від санкцій проти російських соцмереж не відчую. До речі, ті аудіо записи, які слухаєш у ВК тут, в Україні, не програються в Європі, бо це ж авторські права. Тож і в цьому сенсі буде користь від санкцій, щоб не порушувались авторські права».

Іван Косенко каже, що реєструвався у російській соціальній мережі давно.

«Реєструвався у мережі «ВКонтакті» ще під час навчання в університеті з єдиною метою: спілкуватися з одногрупниками у груповій бесіді, де ми обмінювалися навчальними матеріалами, так само як зараз я спілкуюся з іншими інтернами. Мені це було неприємно із самого початку, але нічого не вдієш: більшість із них користуються ВКонтакті як основним засобом спілкування. Заборона роботи російських соціальних мереж сприймаю позитивно, оскільки вважаю їх розплідником російської жорстої або малоросійської м'якої пропаганди, крім того вони відкривають шлях чекістам до особистих даних та полегшують ФСБшним аналітикам роботу. Жодних незручностей я не матиму, оскільки існує багато альтернативних способів спілкування та джерел інформації, зокрема американський фейсбук. Ті, кому не подобається, трохи попищать, а потім тихенько переїдуть в інші мережі. Це має статися. Правильні рішення так чи інакше виводять людей із зони комфорту».

Свою думку висловлює Артур Акопян:

"Реєструвався досить давно уже, ще у шкільні роки, на той час про Фейсбук, одноклассники або ще інші сайти мало хто чув, особливо у мене селі, тому всі реєструвались у Вконтакті. Причин було багато, основне це спілкування з друзями, обмін повідомленнями, медіа файлами, навіть пам'ятаю онлайн ігри грали, одна з них хто пам'ята "Щасливий фермер". Для людей також великий плюс, що вільно можна слухати музику, будь яких виконавців, хоча і ми всі прекрасно розуміємо що це піратство. Закриття сайту звісно не кінець світу, але як говорить мій друг це "Пічальнінько". Все таки зараз всі соц мережі мають своїх прихильників, от наприклад от в однокласниках так повелось що сидять більш дорослого/похилого віку люди, у Фейсбук середнього віку, але тут більш активні люди, зараз у Фейсбуці надто багато політики, а так і негативу. А «Вк» – сайт молодіжний, без ніяких заборон та обмежень, тільки шкода, що не український."

Представники одного з ресурсів , який підлягає санкціям, цю ситуацію прокоментували «Прочерку» так:

«Яндекс розвиває свої сервіси для України з 2005 року. Більше 12 років ми робимо український пошук, карти українських міст, навігацію, освітні проекти та ще кілька десятків різних проектів. Весь цей час наша українська команда працює відповідно до законодавства України, вкладає всі свої сили у створення якісних продуктів.

На жаль, рішення про санкції стосується не лише нас. Це санкції проти 11 мільйонів українських користувачів, які щомісяця обирають наші сервіси, і проти тисяч українських організацій, які використовують наші технології та сервіси для розвитку своїх бізнесів. Бізнес групи компаній Яндекса, звичайно, дуже великий, і санкції на нього не вплинуть. Але ми вважаємо Україну важливою частиною нашої роботи і шкодуємо, що санкції зводять нанівець всі багаторічні зусилля нашої команди. Головний потерпілий від санкцій — це український користувач. Дуже шкода».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #вконтакті #закриття #депутати #реакція
Оголошення
live comments feed...