• Головна
  • Майже 40 відсотків черкаських випускників обирають навчання за кордоном
12:00, 29 квітня 2017 р.

Майже 40 відсотків черкаських випускників обирають навчання за кордоном

Майже 40 відсотків черкаських випускників обирають навчання за кордоном

Не лише міцні знання, а й вищий рівень життя та культури – це те, що приваблює випускників та школярів обирати навчання за кордоном. У прес-центрі газети «Нова Доба» відбувся круглий стіл «Можливості й перспективи навчання за кордоном та через місцеві партнерські проекти». Про них розповіла керівник столичної освітньої агенції. До розмови долучився директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Ігор Волошин та учителі колегіуму "Берегиня", гімназій № 9, 1, 31, гуманітарно-правового ліцею, – інформує прес-служба департаменту.

Майже 40 відсотків черкаських випускників обирають навчання за кордоном, фото-1

Освіта за кордоном, переконані в освітній агенції "Вивчай!", стає більш доступною і зрозумілою для українців. Щороку чимало молодих людей продовжують навчання не лише у популярних Великобританії чи США, а й у Канаді, Ірландії, Німеччині, Іспанії, Італії. Прикметно, що дедалі менше випускників у останні роки їдуть до Польщі.

– 37% черкаських випускників обирають освіту за кордоном, – повідомив директор департаменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин. – Мене турбує ця цифра, проте, це проблема загальнодержавна. Щодо міжнародних програм із обміну, то я свого часу не мав можливості так навчатися. Сучасні діти мають усі умови, аби розвиватися.

Так, за інформацією департаменту, нині в Черкасах працюють 95 програм та проектів по обміну. У них беруть участь ПМГ, школи № 3, 5,6, 8, 9, 17, 18,2 20, 27, 28, 30, 31, колегіум "Берегиня", ФІМЛІ, ГПЛ. Черкаські школярі навчаються у США, Польщі, Італії, Китаї, Британії, Німеччині, Франції, Ізраїлі. Близько 800 дітей Черкас узяли участь у проектах торік. У зв'язку зі скрутним матеріальним становищем кількість дітей, які беруть участь у таких проектах, зменшується.

Під час зібрання керівник агенції Юлія Кобук нагородила учня колегіуму «Берегиня», переможця інтернет-квесту від агенції “Виграй тиждень мовних курсів і проживання в Лондоні” Ярослава Лейбенка, а також інших активних учасників із Черкас.

Вона також розповіла про можливості й перспективи навчання на різних програмах за кордоном для учнів і студентів, знижки та безкоштовні програми, вимоги до отримання стипендій та грантів на навчання тощо.

– Країни, куди їдуть навчатися, не ідеальні, життя там зсередини складне. Є проблеми і у Польщі, і в Британії, є проблемні райони в цих країнах, – додала Юлія Кобук. – Та чим більше люди бувають за кордоном, спілкуються там, пізнають інший світ, інший сервіс, потім ставлять вищі вимоги до навчання, готелів, таксі тощо на Україні.

Окремо вона наголосила на можливостях навчання за грантовими та державними програмами. Стати щасливчиком щодо безкоштовного навчання вдається одиницям, адже вимоги до претендентів на навчання зі знижкою дуже високі.

– Проте, якщо Гарвард у вас зацікавлений, виділить гроші з власного фонду на ваше навчання, – додає Юлія.

Школярам, які планують навчатися за кордоном, фахівець радить не зволікати з підготовкою до цього. Визначитися потрібно не пізніше, ніж у 9 класі. Обрати сферу діяльності та відповідно до неї – мову (різні напрямки виробництва, науки розвинені в різних країнах). Під час вибору напрямку навчання варто враховувати і можливості бюджету родини. Коли ці пункти з'ясовані, можна обрати 5-10 програм, які відповідають запиту, і проаналізувати їхні вимоги. Аби навчатися на програмах зі стипендіями та знижками, знадобиться рівень знання мови С1. До останнього Юлія радить прагнути, але якщо це буде лише В1 – не вирок. Знання мови, успішне тестування та сильний мотиваційний лист допомагають наразі 5 % дітей отримати знижки на навчання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #випускники #навчання #закордон
Оголошення
live comments feed...