• Головна
  • У Черкасах встановили дві міні-копії відомих будівель (ФОТО)
13:50, 10 квітня 2017 р.

У Черкасах встановили дві міні-копії відомих будівель (ФОТО)

У Черкасах встановили дві міні-копії відомих будівель (ФОТО)

У Черкасах відкрили дві міні-моделі архітектурних пам’яток міста. Першими виготовленими пам’ятками стали Палац одружень та Будинок братів Цибульських, – повідомляє ІнфоМІСТ.

– Робота зроблена для туристичного розвитку міста. Ми враховували, що людям із вадами зору не так легко побачити щось, доторкнутися до чогось. Не ми перші, хто виконав такі речі зі шрифтом Брайля. Хоча могли б бути, – говорить скульптор Владислав Димйон.

Фото: ІнфоМІСТ

Фото: ІнфоМІСТ

За його словами, така ідея виникла у 2013 році в попередньої влади. Але реалізувати не вдалося. Працював він над скульптурами близько півроку.

– Спочатку було незвично працювати, адже до цього я мав роботу переважно з металом. Ці пам’ятки я ліпив як скульптуру, щоб вона була жива, – говорить автор.

У Черкасах встановили дві міні-копії відомих будівель (ФОТО), фото-2

Також він звернувся до “вандалів” та закликав не чіпати речі громади.

– Панове вандали, я вас дуже прошу, не чіпайте речі громади. Коли я їх створюю, то вкладаю не тільки душу, а й ще дещо, – наголосив митець.

Виготовлення та встановлення однієї скульптури коштує близько 96 тисяч. Окрім цих двох скульптур цьогоріч планують виготовлення та встановлення міні-копії будівлі Укрсоцбанку. За словами міського голови Анатолія Бондаренка, скульптури встановлені у рамках програми “Простір без бар’єрів”.

У Черкасах встановили дві міні-копії відомих будівель (ФОТО), фото-3

– Ці скульптури виконані у рамках програми. На них є інформація про ці пам’ятки трьома мовами: українською, англійською та російською, що виконані шрифтом Брайля, – наголосив міський голова Анатолій Бондаренко.

Після відкриття випробувати читабельність та нарешті “побачити” будинок РАЦСу спробувала незряча черкащанка Тетяна. Опісля на перехресті Хрещатика та Байди Вишневецького відкрили міні-копію будинку братів Цибульських.

У Черкасах встановили дві міні-копії відомих будівель (ФОТО), фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #відомі #будівлі #міні-копії
Оголошення
live comments feed...