Колективу «Азоту» очільник області розповів про шляхи врегулювання кризової ситуації

Колективу «Азоту» очільник області розповів про шляхи врегулювання кризової ситуації, Владимир Безуглый

Про кроки задля врегулювання ситуації на ПАТ «Азот» його колективу розповів голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. Зустріч відбулася сьогодні зранку на підприємстві, – розповідає прес-служба ОДА.

За словами очільника області, кілька днів тому в Кабінеті Міністрів України проведено нараду, де розглядали питання виробництва добрив. Ішлося і про стабілізацію роботи черкаського «Азоту».

– Це питання курує Перший віце-прем’єр Степан Кубів, – сказав Юрій Ткаченко. – Із ним я постійно контактую. На нараді в Кабміні запропоновано такий механізм: щоби виробництво добрив здійснювалося на давальницьких умовах шляхом постачання газу ПАТ «Аграрний фонд». Уряд розгляне можливість, аби добрива, які «Аграрний фонд» отримає від черкаського «Азоту» та «РівнеАзоту», були передані сільськогосподарським підприємствам здебільшого на умовах зустрічного постачання продукції майбутнього урожаю. Також розглянуто можливість держпідтримки хімічної галузі. Деталі будуть пізніше.

Як наголосив голова Черкаської ОДА, влада на різних рівнях задіює всі свої важелі задля врегулювання ситуації.

– Проблема комплексна і стосується не лише черкаського «Азоту», а й іще кількох підприємств, – пояснив Юрій Ткаченко. – З одного боку, має місце кількамісячна заборгованість із виплати зарплати на підприємстві, зростає соціальна напруга. З іншого – це удар по наших аграріях у розпал посівної. Вони сплатили понад 1,5 млрд грн «Азоту» за добрива, але досі їх не отримали. Також підприємство заборгувало «Черкасиобленерго» за споживання електроенергії понад 1 млрд грн, має борги за газ. Тому і процес напрацювання механізмів задля вирішення проблеми складний.

Нагадаємо, 28 березня очільник Черкащини звернувся до віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка з ініціативою проведення круглого столу задля врегулювання ситуації з ПАТ «Азот».

http://ck-oda.gov.ua/
черкаси азот кризова ситуація ткаченко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии