У міськвиконкомі так і не вирішили, що робити з рекламними конструкціями, з власником яких міськрада судиться вже декілька років

Уже майже три роки виконавчий комітет Черкаської міської ради не може вирішити питання із 109 рекламними конструкціями, на розміщення яких свого часу дали дозвіл ПП «Вересень +». За цей час вже виносилося декілька судових рішень. Останнє належить Вищому адміністративному суду, згідно якого департамент архітектури, містобудування та інспектування ЧМР зобов’язаний продовжити дію дозволів на ці біл-борди. Про це розповідає ВиЧЕрпно.

Зокрема, у рішенні суду йдеться: «Визнати відмову департаменту архітектури, містобудування та інспектування ЧМР від 20.08.2013 року у продовженні терміну дії дозволів згідно заяви ПП «Вересень» неправомірними. Зобов’язати департамент архітектури, містобудування та інспектування ЧМР продовжити термін дії дозволів згідно заяви ПП «Вересень» від 24.07.2013 року».

Чому суд прийняв відповідне рішення, пояснив директор департаменту архітектури, містобудування та інспектування ЧМР Артур Савін:

«Він вважав, що коли попередній власник, попередня фірма продала конструкції, вона мала діючі дозволи. Але за цей час рішенням виконавчого комітету була затверджена нова схема, яка не передбачала встановлення, наприклад, половини тих бордів. І виконком на той час відмовив підприємцю. Але суд прийняв рішення, що оскільки дані борди були розміщені до прийняття схеми, тому він зобов’язав продовжити дію дозволів. І вийшла така ситуація».

Не можна продовжити те, чого не існує, вважає директор департаменту фінансів ЧМР Наталія Джуган. Тим більше, що власник підприємства Сергій Кудактін, заборгував міському бюджету чималі суми коштів за розміщення своїх рекламних конструкцій.

– Кудактін уже сьогодні як два місяці заборгував і по новому договору, – прокоментувала Наталія Володимирівна. – Якби у нього були оформлені всі договори, то ми мали б у місяць щонайменше 130 тисяч гривень, а у рік – півтора мільйони. І це мінімум. Сьогодні ми з вами продовжуємо дозволи, яких ніхто не давав. Тобто рішення підготовлене ніби на рішення суду, але ми вже один раз відмовили у продовженні того, чого немає. Першу інстанцію ми виграли, другу – апеляцію – програли, але у нас ще є вищий суд, який ми очікуємо на сьогоднішній день.

На сьогоднішній день члени виконкому мають виконати рішення Вищого адміністративного суду, зауважив директор департаменту управління справами та юридичного забезпечення Володимир Шабанов.

– 5 січня 2016 року було прийнято рішення №07, яке було підписано виконуючим обов’язки Хвилем, «Про виконання постанови Вищого адміністративного суду України». І цим рішенням ми відмовилися від виконання рішення Вищого адміністративного суду. Це призвело до того, що Кудактін звернувся до суду і суд першої інстанції підтримав наше рішення, а апеляційний суд відмінив рішення суду першої інстанції. Таким чином наше рішення не існує, – прокоментував Володимир Іванович.

У свою чергу Артур Савін підтвердив, що уже одного разу виконком відмовляв, але знову подавав власник рекламних конструкцій до суду і суд скасовував це рішення.

Міська рада намагався звернутися до Верховного суду, проте Вищий адміністративний суд відмовив їм у такому зверненні.

Перший заступник міського голови Черкас Станіслав Овчаренко запропонував продовжити дію цих дозволів на декілька місяців, поки вирішуватиметься питання із цими конструкціями, проте Володимир Шабанов знову нагадав про рішення суду, згідно якого не можна продовжити на інший термін, окрім визначеного його рішенням.

Першочергово, нагадав Володимир Шабанов, необхідно виконати рішення суду, а далі вже вирішувати, що робити з бордами.

У свою чергу керівник відділу реклами та дизайну міського середовища Андрій Поліщук зауважив, що йому цікаво, як технічно потім буде виконуватися це рішення виконкому:

«Є 38 конструкцій, по яким взагалі ніколи не було дозволів, а процедура продовження передбачає підписання договорів. Тобто якщо ми зараз продовжуємо, то продовжуємо і конструкцію, яка падала свого часу. Окрім того, нам тоді потрібно скасувати рішення про демонтаж, яке свого часу було прийнято і рішення про схему розміщення зовнішньої реклами, які діють і є чинними».

– Доручення муніципальній інспекції, 38 конструкцій, на які немає дозволів, долучити до проекту Поліщука, і негайно демонтувати, – прокоментував слова керівника відділу міський голова Анатолій Бондаренко.

Окрім того, було зачитано звернення Асоціації зовнішньої реклами України до виконавчого комітету, в якому вона просить відмовити у продовженні терміну дії дозволів на розміщення зовнішньої реклами в кількості 109 штук ПП «Вересень плюс» і демонтувати ці конструкції, а також стягнути до міського бюджету заборгованість. Також вони хочуть бути присутніми на засіданні виконкому, на якому буде розглядатися це питання.

Зрештою, це питання перенесли на розгляд наступного виконкому, що відбудеться у цю п’ятницю, на яке повинні запросити власника ПП «Вересень», Асоціацію та громадськість.

Анна РОМАНЕНКО

http://vycherpno.ck.ua/
черкаси рекламні конструкції демонтаж кудактін
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии