Які черкаські вулиці ремонтуватимуть цього року

Які черкаські вулиці ремонтуватимуть цього року, Владимир Безуглый

Які дорожні роботи триватимуть на вулицях Черкас, а ще про досягнення та амбітні плани на 2017-ий рік під час зустрічі з представниками засобів масової інформації розповів директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін.

Нова дорога на вулиці Героїв Дніпра

Улітку минулого року в Черкасах розпочали будівництво нової дороги на вулиці Героїв Дніпра, що на Митниці. Над її облаштуванням, за результатами відкритих торгів, працює приватне підприємство "Дорстрой". Тут, згідно з проектом, запланували укласти новий асфальт, облаштувати тротуари та велосипедну доріжку, а ще – встановити ліхтарі.

Як розповів Артур Савін, реконструкція вулиці триватиме в кілька черг. Наразі ж дорожники працюють на ділянці від Сержанта Жужоми до Богдана Хмельницького та від Богдана Хмельницького до Сержанта Смірнова. Її протяжність складає близько 1 280 метрів.

– Торік тут розпочали з влаштування земполотна, змонтували зливову каналізацію. Для цього використовували поліетиленові труби. Вони не піддаються корозії. Тож, сподіваємося, вода не потраплятиме в ґрунт і в майбутньому не підмиватиме дорожнє покриття, – зазначив Артур Олександрович. – На цій вулиці вже уклали нижній шар асфальту, розпочали облаштовувати тротуар. Загалом підрядники здійснили близько половини необхідних робіт. Благоустрій цієї вулиці хочемо завершити до вересня.

Далі, за його словами, ремонтники перейдуть працювати на ділянці від Сержанта Смірнова до вулиці Козацької. Її довжина сягає майже одного кілометра, а ширина цієї частини вулиці становить близько 12-15 метрів. Наразі на цей відрізок Героїв Дніпра розробляють проектно-кошторисну документацію.

Ремонтні роботи на вулиці Молоткова завершать до літа

Не менш масштабний ремонт у минулому розпочали на ще одній черкаській вулиці – Молоткова. Ширина проїжджої частини на цій вулиці становить близько семи метрів. Уже наприкінці травня підрядна організація, яка працює на цьому об’єкті, обіцяє завершити всі розпочаті роботи.

Як повідомив Артур Савін, цю вулицю майже на метр розширили. Загалом торік уклали близько п’яти тисяч квадратних метрів вирівнюючого шару та ще понад 5,5 тисяч метрів квадратних нижнього шару асфальту. Стільки ж і верхнього шару покриття. На всій протяжності вулиці встановили нові бордюри, облаштували тротуари та опори освітлення. Що не менш важливо, тут уклали нову зливову каналізацію.

– Наразі тут хоч і провели значний обсяг робіт, до кінця їх ще не завершили, – сказав Савін. – Упродовж кількох місяців на Молоткова мають ще зробити тротуари й провести озеленення.

На фініші ремонтні роботи на вулиці В’ячеслава Чорновола

І вдень, і вночі та навіть у вихідні торік дорожники працювали на вулиці В’ячеслава Чорновола. Її ремонтували на відрізку від Бидгощської до проспекту Хіміків. Ще в минулому році тут провели більшість із запланованих робіт, нині ж зосередять увагу на облаштуванні примикань, зупинок та пандусів. А ще – нанесуть розмітку та проведуть озелення частини вулиці між дорогою та тротуаром.

За словами Артура Савіна, протяжність ділянки реконструкції сягає майже двох кілометрів (1,912 км), тоді як середня ширина проїжджої частини – 10,5 метрів. На тій частині вулиці, де тривала реконструкція, зняли старий асфальт та уздовж неї перевлаштували бортовий камінь. Разом із тим, тут уклали вирівнюючий та нижній шар покриття, далі – облаштували ЩМА.

– На цій вулиці між двома шарами асфальту ми устелили армуючу сітку з геокомпозитних матеріалів, – сказав він. – Бо все-таки нам хотілося б зробити якісну реконструкцію покриття і не повертатися з року в рік до ремонтів.

Між іншим, як розповів директор профільного департаменту, здійснений ремонт на цій вулиці перевіряла столична державна архітектурно-будівельна інспекція. Отримані висновки – позитивні.

Реконструкція цієї вулиці, згідно із затвердженим графіком, фінішує восени.

На 80 % облаштували вулицю Благовісну

У планах на цей рік – повністю завершити реконструкцію ще й ділянки вулиці Благовісної від Грушевського (колишня – Котовського) до Можайського. Її загальна протяжність складає майже два кілометри (1 826 м), а проїжджа частина розгорнулася на ширині 12 метрів. Ремонт тут розпочали восени минулого року. Наразі там відфрезерували старе покриття, уклали майже 22 тисячі метрів квадратних вирівнюючого та верхнього шару асфальту, між ними – армуючу сітку.

– На Благовісній підряднику лишилося укласти верхній шар покриття зі ЩМА на з’їздах та кишенях громадського транспорту, облаштувати пандуси, – сказав Артур Савін. – Після чого на проїжджій частині нанесуть усю необхідну розмітку та встановлять дорожні знаки.

Усі ці роботи планують завершити до кінця червня.

Найближчим часом стартує ремонт вул. Сумгаїтська від межі міста

Товариство "Главшляхбуд" нині готується до реконструкції ще однієї з головних вулиць у Південно-Західному районі – Сумгаїтської. Новий асфальт укладуть на відрізку довжиною понад три кілометри від межі міста до Одеської. Директор підрядної організації запевнив, що вже наступного тижня тут почнуть фрезерувати старе дорожнє покриття.

Як і на інших, тут проведуть повний комплекс ремонтних робіт – укладуть основу, сітку з геокомпозитних матеріалів, ЩМА. Серед іншого на Благовісній, за інформацією Артура Савіна, обладнають кишені для заїзду громадського транспорту, примикання й пандуси, тротуари та металеве огородження.

Новий відрізок вулиці Менделєєва з’єднає два райони

Торік у Черкасах завершили тривалу реконструкцію вулиці Менделєєва біля обласної лікарні – від Дахнівської до Санаторної. Ще в 2013-ому році на цій вулиці уклали нове асфальтне покриття. Утім, частина робіт, які були передбачені проектом, так і лишилися не завершеними. У минулому році їх відновили й вулицю довели до ладу. Там, до всього, розширили до 4-х метрів тротуар і уклали на ньому плитку.

Після чого розпочали ще один амбітний проект – до продовження вулиці Менделєєва від Санаторної до вулиці Олексія Панченка (колишня – Ярослава Галана) (йдеться про будівництво дороги через ліс). Ці роботи здійснюватиме товариство "Автомагістраль – Центр". Ремонт цієї вулиці здійснюватимуть у дві черги (нині триває перша черга реконструкції).

Окрім асфальтування нового покриття на протяжності 523 метри тут подбають і про пішоходів. Для них обладнають тротуар шириною близько півтора метри. На цій вулиці, як і на Героїв Дніпра, зроблять велосипедну доріжку шириною 2 метри.

За інформацією Артура Савіна, станом на 1 березня цього року, тут проведено видалення дерев та влаштовано дорожню основу зі щебеню. Зараз підрядна організація працює над підготовчими роботами для влаштування основи тротуару та велодоріжки.

За сприятливої погоди дорожники розпочнуть асфальтувати бульварШевченка

Реконструкція бульвару Шевченка в самісінькому центрі Черкас відбуватиметься в три черги. Перша – від вулиці Лазарєва до Небесної Сотні, друга – від Небесної Сотні до Припортової (колишня – Героїв Сталінграда), остання – до вулиці Різдвяної. Загальна протяжність ділянки реконструкції сягатиме майже три кілометри (2 969 метрів). А ширина проїжджої частини становить від 8 до 9 метрів.

На центральній вулиці планують, серед іншого, відремонтувати оглядові колодязі дощової каналізації, змонтувати пішохідну огорожу, облаштувати ліхтарі та, насамкінець, нанести розмітку на нове покриття.

Торік взялися за підготовчі дорожні роботи та облаштування алеї бульварної частини тротуарною плиткою. Розпочали й фрезерування зруйнованого покриття уздовж бульвару, утім, укласти новий асфальт – погодні умови тоді не дозволили. Тепер підрядник "Укрєвробуд – 2013" запевняє, за умови теплої та сухої погоди.

Які ще вулиці планують відремонтувати в Черкасах?

Загалом цього року на ремонти й реконструкцію об’єктів дорожньо-транспортної мережі Черкас у міському бюджеті депутати передбачили понад 210 млн грн. Ці кошти, окрім згаданих вище вулиць, спрямують на ремонт ще понад двадцяти.

Так, за даними департаменту архітектури та містобудування, тривають роботи з проектування вулиць Самійла Кішки (від Чайковського до проспекту Хіміків), Корольова (від Оборонної до Вернигори), Олени Теліги (від Маршала Батицького до Грушевського, раніше – Котовського), Сержанта Жужоми (від Гагаріна до Героїв Дніпра), Квіткової (від Сумгаїтськоїдо вулиці Хоменка). Водночас, виготовлені проекти для капітального ремонту вулиці Надпільної (колишня – Ільїна) від Можайського та до Михайла Грушевського, а ще на ділянці між Чорновола та Пацаєва.

Крім того, нагадаємо, нещодавно виконавчий комітет Черкаської міської ради затвердив перелік вулиць для проведення на них капітального ремонту. Йдеться про вулиці Смілянську (від вул. 30-річчя Перемоги до межі міста), Автомобілістів, Луценка, Сурікова (від провулку Анатолія Пашкевича, раніше ХХ-ого Партз’їзду, до залізничного переїзду), Митницьку (колишня Піонерська, від вул. Максима Залізняка до Надпільної), Гетьмана Сагайдачного (від вул. Добровольського до вул. Пацаєва), Припортову, Чіковані, Санаторну, Золотоніську, Братів Савченків, Генерала Коротєєва, Горіхову (раніше – Маршала Рокосовського), Затишну (колишня – Маршала Василевського), Симоненка, Хрещатик (тут на перехресті зі Святотроїцькою облаштують світлофори), Лісової Просіки (від Можайського до спуску на дамбу), Самійла Кішки, Верхню Горову та Стрілецький узвіз.

Замовником ремонтних робіт на них виступатиме департамент житлово-комунального господарства.

http://www.rada.cherkasy.ua/ua/
черкаси вулиці ремонт савін
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии