Для черкаських «сонячних» малюків відкриють дві групи у садках

Крім того, проблеми шкільної та дошкільної освіти особливих дітей невдовзі обговорять під час круглого столу. Про це повідомив директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Ігор Волошин. Керівник побував на святі з нагоди Міжнародного дня людини з синдромом Дауна, – розповідають у департаменті.

У Черкасах таких дітей 15, на обліку в міській психолого-медико-педагогічній консультації перебувають 9: троє відвідують школу і шестеро – садок. Про можливості отримання такими дітьми дошкільної та шкільної освіти Ігор Володимирович поспілкувався з заступницею голови ГО «Сонячні діти Черкащини» Оксаною Заболотньою.

Групи-1
Групи-1

– За статистикою в Україні щороку народжується більше чотирьохсот дітей із синдромом Дауна,–- коментує директор департаменту Ігор Волошин. – Як і всі діти, вони потребують уваги, піклування та можливостей для того, аби знайти своє «місце під сонцем». Завдяки навчанню, спілкуванню в колективах, ці діти здатні розвиватися аж до опанування нескладної професії, спортивних досягнень тощо. Зрозуміло, вітчизняні механізми адаптації цих діток до суспільства потрібно удосконалювати. Тож пропозиція круглого столу на цю тему слушна, я її підтримую і відкритий до пропозицій та конкретних кроків у цьому напрямку.

Він повідомив, що нині 36 дітей із особливими потребами навчаються у школах міста, у двох навчальних закладах відкриті спеціальні класи, у ДНЗ № 60 відкрита інклюзивна група. Крім того, цьогоріч заплановане відкриття ще двох таких груп у садочках №1 та №60.

Групи-2
Групи-2

Ранньому розвитку, переконані батьки «сонячних» дітей, потрібно приділяти особливу увагу. Проте, за законодавством, такі діти можуть потрапити до садочку лише з трьох років. Крім того, суспільство має бути готовим прийняти таких дітей, наголошує Оксана Заболотня, бо почасти родини залишаються сам на сам із проблемою, не хочуть відстоювати свої права, коли їх не чують там, куди вони звертаються.

– Для таких діток у всьому світі існує поняття раннього втручання, – додає активістка. – Це коли від самого народження і до трьох років діти перебувають на обліку, на контролі держави. Приміром у Польщі, діти із синдромом Дауна мають право на 8 годин консультацій на місяць упродовж року до трьох років. Це консультації фахівців і розвиваючі заняття, робота з дефектологом, реабілітологом. Тобто, різні фахівці коригують, допомагають і направляють. І в три роки така дитина у них уже частково соціалізована і вона легше вливається в колективи. А у нас лише в три роки починають думати, що робити і куди подіти таких дітей. А коли час втрачений, то дитина може не відповідати за рівнем розвитку своїм одноліткам. І тоді у батьків з’являється комплекс.

Групи-3
Групи-3

Начальник міського управління освіти Євген Степко зазначає, що батькам, які хочуть віддати свою «особливу» дитину до школи, не відмовляють. Для цього потрібно звернутися із заявою до психолого-медико-педагогічної консультації, яку розгляне комісія і дасть висновок, а з цим висновком потрібно звертатися до департаменту. Щоправда, не завжди діти з особливими потребами можуть потрапити саме в той навчальний заклад, який обрали батьки через низку факторів. Наразі найбільш гострою проблемою він вважає нестачу фахівців-дефектологів.

Вихователь-методист ДНЗ, де виховуються дітки з особливими потребами Олена Зобенко зазначає, що малюки із синдромом Дауна не виділяються серед інших вихованців, вони активні, веселі, лише дещо важче їм дається навчання.

http://ogp.ck.ua/
черкаси сонячнідіти синдромдауна дитсадки групи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии