У Черкасах щороку двоє-троє дітей народжуються з синдромом Дауна

Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН-Центр повідомила заступник голови ГО ”Сонячні діти Черкащини” Оксана Заболотня.

“Нам не надають інформації про кількість немовлят із синдром Дауна, від яких батьки відмовилися в пологовому будинку. Із розповідей мам, які звертаються до нашої організації, відомо, що ледве не першою фразою лікарів є пропозиція залишити дитину. Це їхній обов'язок інформувати про можливі варіанти. Але я вважаю, що їх озвучують не в тій послідовності”, – розповіла Оксана Заболотня.

Вона також повідомила, що торік у Черкасах всиновили двох "сонячних" дітей. На жаль, є тенденція до зменшення кількості випадків їх усиновлення.

Оксана Заболотня додала, що за статистикою ВООЗ, у світі з синдромом Дауна народжується кожне 700-е немовля. Це співвідношення однакове в різних країнах, кліматичних зонах і соціальних прошарках.

Нагадаємо, сьогодні, 21 березня, відзначають Міжнародний день людей із синдромом Дауна.

Довідково

Люди з синдромом Дауна зазвичай мають на одну хромосому більше, ніж усі інші (тобто 47). "Сонячним" дітям притаманна характерна зовнішність, підвищена можливість появи певного спектру захворювань (наприклад, вроджених вад серцево-судинної системи, набутих вад сенсорної системи тощо), певна розумова відсталість та гірша соціальна адаптація. Малюк з синдромом Дауна може з'явитися у будь-яких батьків. Одним із факторів ризику народження дитини з таким захворюванням є вік матері. У 45-річної жінки ймовірність народження такого немовляти - 1 на 18, в 40 років — 1 на 80, в 35 років  1 на 500, в 30 років – 1 на 1000. Ймовірність народити дитину з синдромом Дауна у 20-річної жінки – всього 1 на 2000.

http://region.unn.ua/uk/news/cherkassy
черкаси сонячнідіти синдромдауна
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии