Площу перед ЦДЮТ звільнили від стихійної торгівлі. На черзі – благоустрій території (ФОТО)

Черкаська влада відновила боротьбу з несанкціонованою торгівлею. Розпочали з центру – вулиці Смілянської від бульвару Шевченка до Гоголя.

Досі на її пішохідній частині – поруч із закладом швидкого харчування McDonald's і на площі біля Центру дитячої та юнацької творчості – без дозвільних документів організували справжнісінький стихійний ринок. На імпровізованих прилавках тут можна було купити чимало – продукти харчування, квіти, прикраси, а ще – різні побутові дрібнички та навіть білизну.

Утім, від п’ятниці, 10 березня, працівники управління інспектування разом із дільничними інспекторами, представниками патрульної поліції та фіскальної служби влаштували рейд та не давали торговцям розкласти свій товар. Цю роботу продовжують і зараз, а в разі необхідності на порушників накладатимуть штрафи, – інформує перс-служба Черкаської міської ради.

Центр-1
Центр-1
Центр-2
Центр-2

Як розповів заступник міського голови, який курує управління інспектування, Геннадій Шевченко, людей, які звикли працювати там, про наміри звільнити площу від торгівлі попереджали заздалегідь. Не раз усім їм пропонували альтернативу, зокрема, перейти на муніципальні ринки.

– Власники цих "точок", як правило, мають легальні місця, але використовують і цю площу – як додатковий майданчик для торгівлі, – розповів він. – Утім, ми вже не раз заявляли про те, що там ринку не буде. Для прикладу, в Центрі дитячої та юнацької творчості займається понад 3600 юних хлопців та дівчат, ми ж маємо забезпечити їм комфортні й безпечні умови. Ми поважаємо бізнес, більше того – зацікавлені в легальному підприємництві. Але ті, хто торгував на цій площі, жодного відношення до цього не мають – бо вони здійснювали свою діяльність за межами закону. А ще – значний відсоток тих, хто продавав свій товар просто з асфальту, – не місцеві, а з навколишніх сіл. Наведення порядку в цій царині від нас вимагають не тільки пересічні жителі Черкас, а й бізнес, який сплачує податки до бюджету.

За його словами, за останній рік на різних муніципальних ринках Черкас (Центральний, Бакалія, Ярославський, Криваліївській, Ліберті (на Шкільній), Привокзальний, Фермерський та на Зеленій) вдалося створили близько тисячі нових торгових місць. Тож усі охочі можуть здійснювати торгівлю на їхніх прилавках.

– Непроста ситуація нині лишилася з домашніми тваринами, з якими там стояли волонтери, – каже він. – Але ж і для цього теж слід дотримуватися санітарних вимог.

Тепер, каже Геннадій Юрійович, у планах міського керівництва – провести благоустрій території.

– Тут підріжуть дерева, облаштують клумби, а також завершать укладання плитки від площі біля ЦДЮТ до бульвару Шевченка, – додає він.

Центр-3
Центр-3

Заступник міського голови визнає, що проблемних місць, де триває незаконна торгівля, у Черкасах ще достатньо. Утім, наводити лад там візьмуться після того, як повністю ліквідують стихійних ринок у середмісті. 

http://www.rada.cherkasy.ua/ua/
черкаси цдют площа стихійнаторгівля
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии