У Черкасах зростають купи негабаритного сміття. Незважаючи на штрафи та новий сервіс (ФОТО)

Замість весняних пейзажів – купи сміття. Новорічні ялинки, будівельні відходи, старі вікна та двері почали утворювати міні-терикони у Черкасах. Все це "добро" не прибирають сміттєвози через нестандартні габарити, а спеціальну техніку винаймають лише найбільш сумлінні утримувачі будинків. Як боротися з купами сміття під будинками, та хто має вирішувати проблему вивезення відходів, дізнавався сайт vikka.ua.

Сміття-2
Сміття-2

"Власниками будинків мають бути укладені договори на вивезення негабаритного сміття. У разі ж їх відсутності накладається штраф від 340 до 1700 гривень", – зазначив начальник управління інспектування Черкаської міської ради Олександр Давиденко.

На його думку, найбільш проблемним у цьому розрізі є мікрорайон Митниця.

За словами черкащан, наразі проблемна ситуація з несанкціонованим викиданням сміття склалася поблизу будинків на вулиці Гагаріна, 37, Героїв Дніпра, 81 та 69. Головний спеціаліст відділу сприяння ОСББ департаменту ЖКГ Черкаської міської ради Юрій Кучеренко зазначив, що у перших двох будинках створені ОСББ. Крім того, в одному з них проживає він сам.

Сміття-3
Сміття-3

"Є правила, які передбачають утримання прибудинкових територій. Частина ОСББ заключає відповідні договори щодо вивезення габаритного сміття, а частина – уникає цього. В результаті – отримують приписи, а потім і адміністративні штрафи. Якщо на території ОСББ не прибирається гілля або будівельне сміття, люди можуть звернутися до управління інспектування", – пояснив він.

Щодо будинку по Героїв Дніпра, 81, де мешкає сам чиновник, там ситуація неоднозначна, але її за бажанням можна швидко вирішити.

"Там є великий контейнерний майданчик поблизу будинків, де утворені ОСББ. Його важко до когось прив’язати. Але там дружні голови ОСББ. У таких випадках питання можна вирішувати на спільних нарадах, де буде організована почерговість вивезення відходів. Справедливо було б, якби прибирання не було покладено на когось одного", – зазначив Юрій Кучеренко.

Сміття-4
Сміття-4

Як повідомив директор КП "Черкаська служба чистоти" Олександр Савенко, місяць тому підприємство запропонувало утримувачам будинків та прибудинкових територій послугу з вивезення негабаритного сміття.

"Ми відремонтували навантажувач. Тепер замовники мають змогу подати до комунального підприємства заявку, і ми протягом однієї або двох діб, в залежності від об’єму, вивозимо сміття", – розповів директор підприємства та підкреслив, що наразі далеко не всі ОСББ заключили з ними договори.

Він зазначив, що у Черкасах наразі гостро постала проблема з вивезенням сміття.

"Проблема в тому, що хтось сплачує за вивезення сміття, а хтось чекає, що негабарит приберуть за нього СУБи чи інші утримувачі будинків. Негабарит скидають на контейнерних майданчиках. Чимало сміття залишають зі сподіванням, що його приберуть інші, у приватному секторі. Наприклад, є така проблема на перехресті вулиць Пилипенка та Громова", – пояснив він.

Начальник абонентського відділу КП "Черкаська служба чистоти" Юрій Клименко, у свою чергу додав, що з початку року з їхнім підприємством заключили договори щодо вивезення негабаритного сміття лише 7 ОСББ.

Сміття-5
Сміття-5

"Одна година роботи навантажувача вартує майже 200 гривень. Година роботи вантажників коштує 100 гривень. Тож прибирання одного побутового смітника може обійтися від 200 до 483 гривень", – зазначив він.

При цьому негабаритне сміття, як-то – гілля, старі меблі або віконні рами чи двері – на полігон не вивозяться. Їх перебирають та, у деяких випадках, відправляють на переробку.

http://vikka.ua
черкаси негабаритнесміття вивезення
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии