Як черкаські школярі до прикордонників їздили (ФОТО)

Днями учні 6 та 7 класів Черкаської спеціалізованої школи №28 відвідали навчальний центр підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота.

Вже на порозі навчального закладу школярів привітно зустріли працівники навчального закладу та провели ознайомлювальну екскурсію.

 Перш за все школярі поклали квіти до монументу Ігоря Момота, вшанували його пам’ять хвилиною мовчання, пройшли по алеї слави. Потім спробували, як справжні солдати, вишикуватись у стрій і промарширувати. Всі уважно слухали накази командира та виконували їх.

Як черкаські школярі до прикордонників їздили (ФОТО), фото-1
Як черкаські школярі до прикордонників їздили (ФОТО), фото-2

У ході екскурсії діти ознайомились із навчальним комплексом європейського зразка, в якому проводяться заняття. Всіх вразили чудово оснащені кабінети для вивчення правил дорожнього руху, надання першої медичної допомоги, паспортного контролю, тренувальні пункти пропуску. Кожен із пунктів обладнаний цікавою апаратурою для перевірки документів та техніки відповідно до видів транспортного сполучення (автомобільні, залізничні, пішохідні, поромні, річкові, морські та повітряні). Виявляється різні види пунктів пропуску мають різну структуру і різні правила перевірки. Дітвора із захопленням розглядала гелікоптер, катер, залізничний потяг, тренувальні автомобілі, тренувальні макети військової техніки. Ставили мільйон запитань супроводжуючим з приводу навчання, військових правил, традицій, пагонів…

Як черкаські школярі до прикордонників їздили (ФОТО), фото-3
Як черкаські школярі до прикордонників їздили (ФОТО), фото-4

Але на порозі музею, який є Центральним музеєм державної прикордонної служби України, усі розмови стихли. Всіх зачарувала атмосфера, яку вдало передали начальник музею Путря Валерій Іванович та екскурсовод Тамара Наталевич.

Як черкаські школярі до прикордонників їздили (ФОТО), фото-5
Як черкаські школярі до прикордонників їздили (ФОТО), фото-6

Під час екскурсії школярі дізналися про охорону кордонів Українських земель, від часів східнослов’янських племен (ІІІ-ІХ ст.) до сьогодення. Окрему увагу було приділено участі прикордонників в антитерористичній операції на сході України. Цей музей дійсно живий. В ньому живуть не лише спогади, а й дух патріотизму, відданості і любові до рідної землі. Кожен експонат як жива душа, що несе з собою спогади з минулого.

Як черкаські школярі до прикордонників їздили (ФОТО), фото-7
Як черкаські школярі до прикордонників їздили (ФОТО), фото-8

У цьому закладі працюють чудові люди, висококваліфіковані спеціалісти, патріоти, професіонали своєї справи. І доки нашу державу на кордонах будуть охороняти такі люди – ми у безпеці.

Школярі щиро вдячні адміністрації та працівникам закладу за цікаву та змістовну екскурсію.

черкаськішколярі оршанець прикордонники екскурсія
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии