Депутати не підтримали зміни до мораторію на встановлення тимчасових споруд

У Черкасах продовжує діяти заборона на розміщення тимчасових споруд. Мораторій, запроваджений депутатами минулої каденції в 2014-ому році, відновив дію за постановою апеляційного суду. Під час сесійного засідання, яке відбулося 2 березня, на розгляд депутатів запропонували зміни до тодішнього рішення. Утім, для їх затвердження забракло голосів, – інформує прес-служба Черкаської міської ради.

«За» висловилося тільки 12 народних обранців, 10 – проти й ще 11 утрималися. Як розповів директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін, новим проектом рішення передбачили уточнення окремих положень до чинної редакції мораторію.

Насамперед, у цьому структурному підрозділі запропонували не поширювати дію заборони на розміщення сезонних майданчиків (літніх терас поруч із закладами громадського харчування), об’єктів сезонної торгівлі та ярмарків. А ще – на тих підприємців, тимчасові споруди яких розміщенні без чинного паспорта прив’язки, але на момент їх встановлення мали дозвільні документи на їх розміщення. Натомість тимчасово (до затвердження нового положення) встановити заборону на надання листів про визначення відповідності намірів розміщення тимчасових споруд комплексній схемі та ДБН.

– Торгівля має бути впорядкована. Подібні заборони – не найкращий вихід. Як свідчить досвід, все одно знайдуться ті підприємці, які розміщуватимуть на вулицях міста свої павільйони, але, при цьому, не сплачуватимуть у бюджет жодної копійки, – прокоментував проект рішення Артур Олександрович. – Так, цілком справедливо звучать закиди про те, що на вулицях нашого міста забагато тимчасових споруд. Але ці зміни до мораторію необхідні, інакше ми просто «відкладаємо» проблему на пізніше, а не вирішуємо її.

За його словами, одна з депутатських тимчасових комісій під час попереднього розгляду проекту внесла пропозицію, аби розглянути всі ті заяви, які наразі надійшли для отримання дозвільних документів.

Натомість депутат Руслан Зоря виступив категорично проти запропонованих змін. Мовляв, фактично це рішення дозволить узаконити ті споруди, розміщення яких погодив виконком упродовж останнього року.

– Уже все місто облаштували МАФами, якби ж вони хоча б трошки були архітектурно привабливі, то можливо й питань було б менше, –  сказав він. – На сьогоднішній день мораторій діє. Більше споруд за згодою виконавчого комітету з’являтися не повинно.

Утриматися від голосування за внесення змін до рішення Черкаської міської ради від 19.08.2014 № 2-40 «Про встановлення мораторію на розміщення тимчасових споруд» закликав колег і місцевий обранець Павло Карась.

– Зараз діє повна заборона на розміщення тимчасових споруд, – сказав він. – А для узаконення сезонної торгівлі баштанними культурами маємо поновити відповідне положення. Час для цього в нас ще є.

Урешті після обговорення питання депутати своїм голосуванням не підтримали цей проект рішення. Як зазначив Артур Савін, до цього питання ще можуть повернутися на інших сесіях.

Нагадаємо, Київський апеляційний суд своєю постановою визнав незаконними та скасував окремі пункти рішення № 3-753 «Про затвердження схеми розміщення тимчасових споруд у м. Черкаси та внесення змін до рішень Черкаської міської ради». Його депутати ухвалили 05 квітня 2012 року. Внаслідок цього у Черкасах відновлена дія мораторію на розміщення тимчасових споруд.

http://www.rada.cherkasy.ua/ua/
черкаси мафи тимчасовіспоруди мораторій
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии