У своїх «Демографічних нарисах» головний медик Черкас зробив невтішні висновки

Директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міськради Олег Стадник проаналізував кількість пологів у Черкасах за останній час та дійшов до невтішних висновків. Про це він написав у Фейсбуці.

«Вже місяць, як запрацював обласний перинатальний центр в обласній лікарні. Ніколи не говори ніколи, – такий месидж у бік тих, хто говорив, що нічого не буде ще рік. Що ми маємо в місті, так би мовити проміжний моніторинг ситуації? Кількість пологів за лютий – 184 проти 231 за лютий 2016 року. На 47 пологів менше у порівнянні з минулим роком. За тиждень із 13.02.2017 року по 19.02.2017 року прийнято 42 пологів (з них 10 –  мешканці інших міст і районів). За тиждень із 20.02.2017 по 26.02.2017 прийнято 50 пологів (11 – мешканці інших міст і районів). Які підсумки? Невтішні.

Кількість жінок  які народжують в міському пологовому будинку «Центр матері та дитини» зменшується. При такій тенденції до кінця року кількість пологів може становити 2 200 за рік проти 2 700 у минулому році. Ситуацію не рятує навіть 23% іногородніх, які фактично обкрадають жінок міста, бо гроші за їхнє лікування залишаються у районах. А очільники тих громад не бажають відшкодовувати ці кошти місту», – написав Стадник.

Він також додав, що абсолютно логічним і прагматичним виглядає пряме доручення міського голови заборонити прийом на вакантні посади нових працівників замість тих, хто перейшов у перинатальний центр, до остаточного прояснення ситуації.

«Це виважена позиція, бо скорочення в кінці року через незавантаження буде більш болючою і соціально вразливою проблемою. Залишається відслідковувати ситуацію для прийняття правильних рішень», – зазначив Олег Стадник.

Депутат міськради Олександр Згіблов на допис головного медика міста відреагував запитанням: «А для чого тоді перезапускати пологовий у Південно-Західному районі? За які кошти то все утримувати?»

Олег Стадник відповів: «У тому-то і справа, що не має ніякої логіки в розділенні на два пологових будинки. Майбутня перспектива є лише в об’єднаному міському пологовому будинку, який буде виконувати функцію пологового будинку на 200 ліжок у Черкаському госпітальному окрузі. Політика і популізм не повинні вмішуватись туди, де існують чіткі професійні і менеджерські рішення».

www.facebook.com
черкаси пологовий перинатальнийцентр кількістьпологів стадник
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии