Субсидія: міфи і підводні камені – черкаський фахівець розтлумачує

Заступник директора департаменту – начальник управління соціального захисту населення Придніпровського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Катерина Бінусова інформує про те, що тема комунальних тарифів і субсидій не сходить з перших шпальт національних ЗМІ. Однак така популярність не пройшла безслідно і породила деякі стійкі міфи, пов'язані з процесом отримання державних пільг.

Ми знайдемо відповідь на питання, чи може сім'я в орендованій квартирі отримувати субсидію, як впливає продаж нерухомості на розмір пільг, а також розберемося, чи реально втратити тарифне послаблення через депозит в банку.

1. Отримуючи субсидію, багато людей впевнені, що газ, світло і воду необхідно використовувати аж до значень нормативів, інакше компенсація буде скасована.

НЕПРАВДА. Спочатку субсидія призначається в межах соціальних норм житла, а також нормативів користування послугами ЖКГ. Таким чином, якщо споживання ресурсів знаходиться нижче норми, то воно буде повністю скомпенсоване субсидією. З іншого боку, коли сім'я перевищить дані показники, то вона може опинитися перед необхідністю самостійно платити за рахунками.

2. При продажі житла, субсидію доведеться повертати у повному/подвійного/потрійному розмірі.

НЕПРАВДА. Згідно з Пунктом 1 «Постанови про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», субсидія є безповоротною державною допомогою, тому не повинна повертатися при зміні власника об'єкта житлової нерухомості.

3. Проживаючи в орендованій квартирі, неможливо отримати субсидію.

НЕПРАВДА. Дане питання регулює Пункт 6 «Постанови про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Згідно з нормативним актом, навіть якщо ви знімаєте нерухомість, то цілком можете розраховувати на допомогу від держави на оплату комунальних послуг. Важливо, щоб факт проживання був підтверджений договором про аренду. З іншого боку, дуже часто, у тому числі через острах перед фіскальною службою, самі орендодавці неохоче йдуть на його підписання. Їм набагато простіше отримувати неофіційний дохід, переклавши тягар тарифів на своїх мешканців. Однак якщо договір все ж є в наявності, субсидія може бути нарахована на загальних підставах.

4. Якщо у мене є депозит, мені не дадуть субсидію.

НЕПРАВДА. В даному питанні варто звертатися до Пункту 8 «Постанови про спрощення порядку надання населенню субсидій...».

Відповідно до нього, відсотки за депозитом не можуть включатися в дохід людини, від якої йде нарахування субсидії. Таким чином, цілком реально одночасно зберігати кошти в банку та отримувати допомогу від держави.

Також, згідно із законом, до сукупного доходу не враховуються:

• сплачені особою аліменти;

• оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи у комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів;

• не вважається доходом допомога громадських та благодійних організацій, допомога на поховання;

• одноразова допомога, що надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності;

• вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації;

• суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за нанесення шкоди його здоров'ю, якщо це пов'язано з виконанням ним трудових обов'язків.

При призначенні субсидії особам, які беруть (брали) безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції, та / або членам їхніх сімей до сукупного доходу не враховуються:

• отримані ними в період безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги, які здійснюються співробітникам правоохоронних органів, військовослужбовцям та працівникам Збройних сил, Національної Гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, співробітникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв'язку, іншим працівникам утворених відповідно до закону військових формувань;

• отримана ними в період і / або після безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції благодійна допомога незалежно від розміру і джерела походження.

5. Якщо я продав інший об'єкт нерухомості, то можу позбутися субсидії.

ПРАВДА. Але лише наступного року. Доходи від продажу майна мають бути вказані в декларації наступного року. Це означає, що ніхто не скасує субсидію миттєво за фактом продажу. Однак, якщо сума доходу, з урахуванням продажу об'єкта нерухомості, перевищить граничне значення для нарахування субсидії, майбутнього року її скасують.

6. Якщо я зробив покупку на 50 тисяч гривень і більше, то не зможу отримувати субсидію.

ЧАСТКОВО ПРАВДА. Відповідно до Пункту 5 відповідної постанови, загальне правило звучить саме так.

Проте в тому випадку, якщо кошти були витрачені на придбання медичних послуг, субсидія не може бути скасована.

Також для інших окремих випадків спеціальна Комісія може ухвалити призначення субсидії на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання.

7. Окрім субсидії, я також можу отримати пільговий кредит від держави для підвищення енергоефективності свого житла.

ПРАВДА. 6 жовтня 2016 було відновлено дію найбільш популярного напрямку урядової програми з енергоефективності - придбання енергоефективних матеріалів і устаткування з частковим відшкодування залучених кредитних коштів. Таким чином, сьогодні в рамках програми «Ощадбанк» і «Укргазбанк» здійснюють видачу «теплих» кредитів фізичним особам.

Українці, які візьмуть участь у програмі, отримають від держави безповоротну фінансову допомогу в розмірі 35% від суми залучених кредитних коштів для того, щоб утеплити власне житло, замінити вікна на енергозберігаючі, встановити вузли обліку або модернізувати освітлення.

Що стосується умов участі в урядовій програмі з енергоефективності ОСББ, то їм може бути надано відшкодування витрат на утеплення багатоповерхівки в розмірі 40%. У тому випадку, коли до складу ОСББ входять субсидіанти, сума відшкодування становить від 40% до 70%.

8. Якщо квартира придбана в іпотеку, не можна розраховувати на отримання субсидії.

НЕПРАВДА. Як пояснив міністр соціальної політики Андрій Рева, сім'я, що проживає у взятій в кредит квартирі і не прописана там, для отримання субсидії має укласти договір оренди з банком - власником житла.

З іншого боку, варто також врахувати розмір першого внеску. Якщо він склав понад 50 тисяч гривень, то рішення про призначення субсидії може бути підтверджено тільки спеціальною Комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.

http://www.rada.cherkasy.ua/ua/
черкаси субсидії призначення бінусова
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Новини компаній
Главной гарантией безопасно организованного процесса верхолазных и высотных работ, как известно, является как раз-таки качественная защита от падения с высоты. Ведь сколько не отрицай, а страховка – то, что занимает одну из ключевых ролей в жизни каждого работника, поскольку именно ее наличие уберегает человека от серьезных травм. Для того чтобы найти огромный выбор таких товаров как СИЗ, спецобувь Киев, спецодежда Киев и страховочные системы, вовсе не обя...
Новини компаній
Щодня ми робимо десятки фото на телефон або цифрову камеру. Рано чи пізно постає питання, як зберігати всі ці кадри?   Команда Mofy.life зібрала 5 простих порад, з якими ви зможете легко впорядкувати свій фотоархів і надійно зберегти сімейні спогади на довгі роки. 1. Видаляйте дублі і непотрібні фото Як часто ви робите серію однакових фото, намагаючись "зловити" правильний ракурс?) Або 15 раз фотографуєте друзів так, щоб всі дивилися в камеру? Погодьтеся,...
Новини компаній
Особливості бескаркасного автокрісла SafeBelt Сучасним батькам доводиться пересуватися з дитиною на машині, щоб відвезти в садок, школу або на додаткові заняття. Однак до безпеки маленького пасажира варто підійти більш грунтовно. Для цього недостатньо буде звичайного ременя безпеки, адже координація дитини ще не повністю розвинена і він не зможе втриматися при зіткненні або різкому гальмуванні. З введенням більш жорстких правил з перевезення дітей, багато...
Реклама
У 2020 учні залишилися без випускних, фотосесій і відповідно без шкільних альбомів. Щоб у дітей та їх батьків залишилися приємні спогади про школу, Mofy.life запускає соціальну ініціативу. В рамках проекту, компанія буде надавати шкільні фотокниги за собівартістю. Ми ж відповімо на основні питання. Автори соціального проекту візьмуть на себе: витрати на підготовку макетів і дизайнів фотокниг; витрати на оплату працівникам компанії; організацію всього проце...
Новини компаній
Яка б ситуація не була, COVID-19, карантин, закриття/відкриття магазинів - слід ретельно ставитись до свого здоров'я, свого часу та комфорту. Обираючи онлайн-покупки в інтернет-магазині АРС ви отримаєте можливість не виходячи з дому, купити необхідний товар та зручну доставку в будь-яке відділення в місто Черкаси та інші міста області: Драбів, Кам'янка, Умань, Монастирище тощо. Для вас ми пропонуємо, широкий асортимент для ремонту та декору від відомих укр...
Реклама
Стіл лофт - це дуже широке поняття та широкий асортимент продукції. Шукаючи ідеального столу для вашого будинку, у вас є дуже великі можливості. Ви можете вибрати деревʼяні столи доступних моделей та кольорів. Для більш вимогливих користувачів є ще один предмет для аналізу - деревина. Також є питання таких властивостей, як твердість та довговічність меблів. Звичайно, деякі люди скажуть, що їм просто потрібно знати, що їх стіл зроблений з дерева та виглядає...
Реклама
Сьогодні холодильники та морозильні камери https://legat.com.ua/holodilnye-i-morozilnye-kamery/ є основою для зберігання продуктів. Магазинам або виробничим видам діяльності потрібна надійна система охолодження. Охолоджувальні камери є важливим елементом обладнання кожного магазину, де продаються харчові продукти. Це дозволяє зберігати їх в правильних умовах. Основні холодильні пристрої, що застосовуються в промисловості, включають: ·         охолоджувальн...
Реклама
Обмінні пункти валюти вже давно увійшли в наше життя. Курси в них суттєво відрізняються і офіційно оголошених копіровок, але незважаючи на це багато хто вибирає саме їх для валютних операцій. Сервіс обмінки пропонує вигідний курс валют для клієнтів. В даний час компанія працює на ринку Одеси і всієї України. Клієнти отримують максимально вигідні умови. Якщо вас цікавить курей валют одеса, то завжди можна ознайомитися з ним на офіційному сайті. Переваги ком...
Новини компаній
Лікувальні заклади Черкаської області продовжують отримувати благодійну допомогу для боротьби із пандемією COVID-19. 6 травня 2020 року мережа торговельних центрів «Епіцентр» передала для закладів здоров’я Черкащини партію медичних масок, захисних окулярів та спеціальних комбінезонів підвищеного рівня захисту. За словами представників мережі, їх нещодавно доставили в Україну у складі великої партії гуманітарної допомоги для медзакладів на борту найбільшого...