• Головна
  • У Черкасах шукають місце для розміщення балансуючої скульптури
09:50, 2 лютого 2017 р.

У Черкасах шукають місце для розміщення балансуючої скульптури

Унікальну «повітряну» скульптуру планують облаштувати в Черкасах. Наразі фахівці вивчають ті місця для її розміщення, де це було б доцільним та привабливим із естетичної точки зору. Можливі варіанти обговорили вчора, 1 лютого, на засіданні архітектурно-містобудівної ради. У підсумку зупинилися на п’яти, – інформує прес-служба міської ради.

Нагадаємо, з ініціативою встановити «підвісну» інсталяцію в обласному центрі за власний кошт вийшло підприємство «Сатурн-Холдинг». Свої наміри закріпили підписанням меморандуму з Черкаською міською радою.

– Зараз у інвестора є бажання подарувати нашому місту ось таку унікальну скульптуру, – сказав на початку засідання головний архітектор Черкас Віталій Чернуха. – А тепер нам треба підшукати місце для її вдалого розташування. А ось визначатися з тим, який вигляд матиме ця скульптура, будемо вже після затвердження місця.

На думку фахівців, під час планування того, де в майбутньому «оселиться» «повітряна» скульптура, слід звернути увагу на кілька факторів.

– Перш за все, це загальний фон, оскільки вона «пасуватиме» не всюди, далі – оглядовість, аби її можна було бачити з якомога більшої кількості «точок». А ще – з огляну на те, щоб це місце було зручним для фотографування. Це і технічна зручність, оскільки скульптура має певні інженерні особливості, тож ми підшуковували місця з наявністю поблизу них стін, опор, – зауважив начальник відділу реклами та дизайну міського середовища Андрій Поліщук. – І, звісно, надалі має бути своєрідний смисловий зв’язок між місцем розміщення та самою скульптурою. Сюжет скульптури має відповідати місцю.

Спочатку на засіданні ради озвучили сім можливих місць для розміщення скульптури. Утім, пізніше кілька з пропозицій відкинули та ще одну додали. Зокрема, архітектори не погодилися з тим, аби спорудити її біля будівлі РАЦСу (з боку магазину «Фрагранс»), біля входу в 17-ту школу (з боку Хрещатика), на вулиці Б. Вишневецького поблизу «Львівської майстерні шоколаду» та біля входу на Центральний стадіон, що на Смілянській.

Натомість поки зупинилися на п’яти можливих варіантах облаштування скульптури. Мова йде про вулицю Хрещатик поруч із приміщенням обласної філармонії, над фонтаном у сквері за облдержадміністрацією, біля адміністративної будівлі мерії з боку бульвару Шевченка, а ще – поблизу дитячого парку та у сквері «Юність».

Тепер архітектори планують оглянути всі ці місця та вивчити їхні переваги чи недоліки для такої інсталяції. Водночас, фахівці профільного відділу зберуть думки громадськості з цього приводу. Після чого члени архітектурно-містобудівної ради ще повернуться до розгляду питання облаштування інсталяції на своєму засіданні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #скульптура #повітряна #балансуюча #місцерозміщення
Оголошення
live comments feed...