Ґрунти у Черкасах найбільше забруднені цинком та свинцем

Про результати дослідження ґрунтів повідомляє начальник лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря Черкаського обласного гідрометцентру Наталя Тімакова. Це важливо, бо з ґрунту забрудники можуть переміщуватись у поверхневі води, продукти сільськогосподарської діяльності, з пилом у повітря. Майже всі важкі метали необхідні для рослин та живих організмів, але – в невеликій кількості. Про це пише Черкаський край.

– У Черкасах відбір проб ґрунту поблизу промислових об’єктів міста проводиться раз на 5 років, – зауважила пані Наталія. – Торік фахівці нашої лабораторії відібрали 45 проб. Перевищення ГДК було зафіксоване у 22 відсотках. Найбільш забруднені ґрунти обласного центру цинком (53 відсотки проб з перевищенням ГДК), максимальний вміст якого становив 2,8 ГДК у Південно-Західному районі, і свинцем (64 відсотки з перевищенням ГДК), максимальна концентрація досягла 6,6 ГДК у районі ТОВ «Аврора».

По кадмію та міді відсоток проб із перевищенням ГДК становив відповідно 11 та 4. Найбільш забруднені райони – Південно-Західний, навколо ТОВ «Аврора» та ПАТ «ЧШК».

Середній вміст нікелю та марганцю був нижчий рівня ГДК.

Важкі метали мають здатність накопичуватися в живих організмах, включатися в метаболічний цикл, утворювати високотоксичні металоорганічні з'єднання, змінювати форми знаходження, не піддаючись біологічному розкладанню. Через що викликають у людини серйозні фізіологічні порушення, токсикоз, алергію, онкологічні захворювання, негативно впливають на генетичну спадковість.

http://www.kray.ck.ua/
черкаси ґрунти забруднення районизабруднень
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі