• Головна
  • Соснівка потребує благоустрою! В Черкасах обговорили плани на будівництво там житла
13:20, 17 січня 2017 р.

Соснівка потребує благоустрою! В Черкасах обговорили плани на будівництво там житла

Градус напруги навколо можливого будівництва житла в Соснівці не вщухає майже весь останній місяць. Його хочуть звести на місці колишньої, так званої в народі «Андріївської дачі», що розгорнулася на ділянці площею 5,37 га (за адресою: вул. Менделєєва, 4).

Учора в Черкасах з цієї теми провели громадське обговорення, де, власне, йшлося про доцільність облаштування там житла. – розповідає прес-служба Черкаської міської ради.

Ініціаторами зустрічі виступили активісти місцевого осередку «Національний Корпус». Розмови долучились міський голова Анатолій Бондаренко, його перший заступник Станіслав Овчаренко, представники департаменту архітектури та містобудування, інвестора. Загалом у залі засідань міськвиконкому зібралося близько сотні містян.

– Землі рекреації, які мають ще й історичне та археологічне значення, як бачимо, сьогодні хочуть забудувати, – висловив свою позицію Дмитро Кухарчук. – Але для цього, передовсім, варто врахувати думку людей – хочуть вони цієї забудови чи ні.

Як розповів директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін, земельна ділянка на Менделєєва та вулиці Підгірній, про які йде мова, нині перебуває в довгостроковій оренді приватним підприємством «Міськбуд – Плюс». У вересні минулого року ця організація звернулася до міських владців із проханням «переглянути цільове призначення» тамтешньої землі. Мотивом для такого рішення стало те, що комплекс будівель на території колишньої «дачі Андрєєва» «мають нормативний фізичний знос та втрачають естетичний вигляд», більше того – й саме місце нині в неналежному санітарному стані та завалене сміттям.

У зв’язку з цим і було ухвалене рішення розробити детальний план території між вулицями Дахнівська, Соснівська та автодорогою Н-16 на площі 42 га. Дозвіл на це своїм рішення дали депутати міської ради. За словами начальника відділу містобудівного кадастру та ГІС Федора Балаби, його виготовили коштом інвестора й без порушення необхідної для цього процедури.

– Детальний план території розробляється у межах кварталу чи планувальних утворень, а не на окрему земельну ділянку, – розповів Федір Леонідович. – Будуватися землекористувач планує лише на ділянці близько 8,5 га – на місці колишньої «дачі Андрєєва» та уздовж вулиці Підгірної. А не на всіх 42 га, як подумали багато представників громадськості.

Як запевнив Артур Савін, наразі ніхто ще не змінив цільове призначення землі. Натомість орендар лише презентував своє бачення її використання. Розроблений детальний план території ще має затвердити своїм рішенням виконавчий комітет.

– Усе це відбуватиметься в рамках чинного законодавства, – сказав він. – Мова про забудову йтиме лише після того, як будуть отримані позитивні висновки архітекторів, екологів та археологів, відповідні рішення ухвалять на виконкомі.

У тому, що міська рада надала дозвіл лише на розробку проекту, запевнив і міський обранець Павло Карась. Те, що наразі презентував орендар, він у цьому місці не бачить. Усе ж переконаний: благоустрій Соснівки давно на часі.

– У нашому рішенні мова йде про зміну з метою берегоукріплення та про земельну ділянку, вільну від зелених насаджень. Чи є там така ділянка? Є! Це яр – це територія, яку потрібну рекультивувати. Хочемо ми цього чи ні. Це не ліс, це будівельне сміття й для того, щоб її укріпити й рекультивувати, потрібні відповідні заходи, – сказав він. – Я не сприймаю той проект, який запропонував архітектор. Але говорити про те, що не потрібно робити нічого – неправильна позиція. Бо маємо Соснівку з купою проблем і там слід здійснити благоустрій.

Натомість присутні в залі містяни й активісти висловилися проти появи там житлового кварталу й у цілому проекту. Мовляв, якщо вже й будуватися на цій землі, то це має бути, для прикладу, оздоровчий комплекс.

Міський голова Анатолій Бондаренко запевнив, що останнє слово в питанні забудови цієї місцевості залишиться за жителями.

– Ніяких забудов без позитивного рішення громади в Соснівці не буде, – запевнив він. – А ті чи інші рішення депутатів, які будуть незаконними, я ветуватиму.

Водночас мер доручив профільному департаменту влаштувати наступного вівторка, 24 січня о 18:00, громадські слухання в Будинку культури ім. І. Кулика.

Під час обговорення взяв слово й представник підприємства «Міськбуд – Плюс», яка виступила з наміром облаштувати там житловий район, Олександр Олененко. Він наголосив, що їхня компанія зацікавлена в розвитку міста й діятиме тільки в правовому полі.

Обговорення-1

Обговорення-1

Обговорення-2

Обговорення-2

Обговорення-3

Обговорення-3

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #соснівка #забудова #обговорення #дачаандреєва
Оголошення
live comments feed...