У Черкасах вулична торгівля повертається на свої місця (ФОТО)

– Поліція? Та рідко, але інколи ходить, – розпочинає немолода жінка у великій чорній шапці. Однією рукою вона змітає сніг з валянків, які продає, в іншій – цигарка. – Буває проганяють нас, але ми потім повертаємося. Що вони хочуть від нас, я не знаю, Бондаренко дозволив нам торгувати. Нам же треба виживати?

За хвилину розмови до її власноруч обладнаного “торгового місця” підходять три особи. Одні питають ціну на теплі біло-рожеві шкарпетки, інші – прицінюються до зимового взуття. Попри рясний сніг і прохолоду, потік людей центральною вулицею не зменшується. Пройшовши Смілянською буквально 150-200 метрів, перехожий при бажанні може придбати квіти, картину, одеколон, шкарпетки, книгу, чоботи, яблука і собаку з котом. Якщо вам раптом захотілося джинсову куртку, реглан, спортивні штани – можна пройтися до перехрестя Гоголя з Небесною Сотнею, якщо ж душа забажала фруктів чи овочів – до перетину вулиці Гоголя із Смілянською, – розповідає автор видання ІнфоМІСТ.

Торгівля-1
Торгівля-1

При цьому, варто згадати, що лише 4 місяці тому владна верхівка міста заявляла, що пішохідна зона буде очищена від так званої стихійної торгівлі. Мер і його заступники синхронно повторювали тезу, що влада не проти торгівлі, яка відбувається у правовому полі, натомість стихійної торгівлі бути не може. Влітку від “стихійних” протестів було гаряче. Конфлікт з торгівцями мав стати першим серйозним випробування для черкаських патрульних, для міської ж влади – перевіркою на міцність. Зараз ми не будемо вкотре описувати весь калейдоскоп тих подій. Про черговий раунд боротьби ви зможете прочитати в матеріалі нашого видання “Стихійне лихо”: як у Черкасах люди воюють за право порушувати закон.

Торгівля-2
Торгівля-2

Влітку “стихійники” ставили ультиматуми і перекривали дорогу. Уже після напруженого періоду червня-липня активність і влади, і правоохоронців у боротьбі з проблемою стихійної торгівлі пішла на спад, а новини про мітинги, перекриття вулиць і погрози з боку підприємців покинули перші шпальти ЗМІ. Після короткого перепочинку торгівці різним крамом поступово почали повертаться на вулицю. З часом, наприклад, звичні місця біля “Макдональдсу” зайняли консультанти косметики, а в кінці кінців повернулися на зупинку по вулиці Смілянській і продавці спідньої білизні. Станом вже на середину осені від “боротьби” із незаконною торгівлею не залишилося і сліду.

Торгівля-3
Торгівля-3
Торгівля-4
Торгівля-4
Торгівля-5
Торгівля-5

Уже восени в Черкасах придбати спідню білизну можна було прямо по дорозі на роботу.

“Что нам снег, что нам зной…”:

посеред Черкас можна придбати штани, книги і яблука за будь-якої погоди Мороз не заважає літнім жінкам облаштовувати торгові “точки” на перехресті Гоголя з вулицею Небесної Сотні. Двоє жінок ведуть розмову з яскравою жестикуляцією і п’ють чай з пластикових стаканів: покупців біля них немає. Сусідня продавчиня відкидає сніг від свого імпровізованого столику, бабуся, що виставила на продаж кілька екземплярів одягу, дрімає під стіною напіврозваленої будівлі.

– Ні, не ходить поліція. Я просто знаю, що “наші” ходили до Бондаренка, і він дозволив торгувати, – каже жінка, що торгує фруктами. Додає, що сьогодні майже нічого не продала.

Торгівля-6
Торгівля-6

По Смілянській біля площі ЦДЮТ, де робітники відгортають сніг і кладуть плитку, більш людно. Тутешні продавці встигають курити, пити чай, говорити по телефону, обговорювати одне з одним погоду і, звичайно, консультувати потенційних покупців.

Торгівля-7
Торгівля-7

Чоловік у старій чорно-червоній куртці, що торгує взуттям, засуджує літні спроби міської влади прогнати “стихійників” (зокрема числі і його) з тротуару.

– Я вважаю, що в наш час говорити про благоустрій вулиць – це аморально. Аморально ганяти людей, яким нема за що існувати! І якщо Бондаренко так не думає, то приведіть його сюди, я йому поясню, що він неправий! – чоловік не приховує емоцій, але швидко переключається з розмови з журналістом до діалогу з покупцем, який питає, скільки коштують валянки.

Торгівля-8
Торгівля-8

Поряд інший чоловік в довгій чорній куртці торгує книгами. Він вважає, що найкраще облагородять тротуари “витвори мистецтва”: – Я вважаю різні “труси” треба, щоб були на ринку, а книги і картини – це мистецтво, яке повинне прикрашати вулицю. Але ж знаєте, люди не йдуть на ринок, бо там треба платити. Може бути таке, що ти за день нічого не заробив, а платити за місце все одно треба, – обурений торгівець.

Торгівля-9
Торгівля-9

Варто зазначити, що рішенням виконкому ухвалено створення в центрі міста з 1 січня 2017 року ярмарку з навісом. Площа ярмарку становитиме 500 кв. м з розміщенням тимчасового навісу по вул. Гоголя між вулицями Смілянською та Небесної Сотні. Виконком зобов’язується забезпечити недопущення розміщення об’єктів дрібнороздрібної торгівлі за межами території ярмарку на проїжджій частині вулиці Гоголя. Власне, ярмарок якраз і має стати одним з альтернативних місць для торгівлі. Правда, про його створення жоден із опитаних “стихійників” поки що не чув. Чи будуть готові люди перебратися із насиджених місць під навіс – вони поки що не знають. У поліції та міськвиконкомі не можуть розібратися, хто відповідає за “стихійників” Тим часом в поліції та в міськвиконкомі погоджуються з тим, що напруга боротьби за очищення тротуарів від стихійників, поступово спав. Щодо роботи в цьому напрямку, то тут структури за давньою українською традицією перекладають “відповідальність” одне на одного.

Торгівля-10
Торгівля-10

Так, заступник міського голови Геннадій Шевченко вважає, що торгувати на вулиці змушує людей “загальне зубожіння” суспільства. – По Смілянський прибираємо частково, стоять на Гоголя. Штрафуємо їх регулярно, наприклад, на адмінкомісії винесли ось 2 максимальні штрафи. Але ж головна проблема – це зниження рівня життя, загальне зубожіння – це все штовхає людей виживати. А взагалі, розумієте, “стихійну” торгівлю важко контролювати. Людина, де схотіла, там і сіла, там і торгує. Шевченко класифікує “стихійників” як менше зло і говорить, що наразі міською владою обрано як пріорітет боротьбу з незаконними МАФами.

Торгівля-11
Торгівля-11

Влітку Геннадій Шевченко був “спікером” від міської влади по питаннях “стихійної” торгівлі – Ми взялися за більш глобальні теми: за закинуті МАФи, факти самозахоплення землі, незаконні кіоски. Тобто для нас пріорітетні зараз – не ті, хто заробляє пару гривень на їжу. Хоч інспекція все одно працює в цьому напрямку. Наш пріоритет зараз: щоб прибиралися сніг і територія біля торгових точок, знесення або приведення у відповідність МАФів. Ми розуміємо, що і то, і то порушення, але це також громадяни, і вони наразі не найбільше зло. Торгівля сама зникне, коли покращаться соціальні умови, коли поліція почне працювати.

Торгівля-12
Торгівля-12

Заступник міського голови каже, що поліція зараз із “стихійною” торгівлею не бореться, бо перебуває в “ненайкращому стані” – От вони погралися трохи і покинули, чогось так. Ми людей попереджаємо, штрафуємо, проганяємо, але вони повертаються, бо муніципальної інспекції вони не бояться, тому має тут працювати поліція. Насамкінець Шевченко запевнив, що із торгівцями по вулиці Гоголя “знайдено компроміс”, і пообіцяв, що нові торгівельні місця будуть “гарні і приємні оку”.

Торгівля-13
Торгівля-13

В. о. начальника патрульної поліції Черкас Олександр Кокоба натомість каже, що поліція працює: “роз’яснює”, приїжджаючи на виклики. Додає, що “за це” (очевидно за “стихійників”) відповідає муніципальна інспекція: – Рейдів, як таких, немає, але є виклики, якщо люди телефонують, ми приїжджаємо… За це взагалі відповідає муніципальна інспекція, але періодично ми заїжджаєм і проводимо роботу, роз’яснюємо. І вони покидають місця. Зараз вирішилося питання щодо облаштування торгівельних місць по вулиці Гоголя. Зараз там закінчується будівництво біля ЦДЮТ.

Торгівля-14
Торгівля-14

Зазначимо, що наразі у міськвиконкомі вирішено упорядковувати “вуличну” торгівлю шляхом створення в місті критих ринків. На облаштування торгових місць із бюджету виділили 1 млн 600 грн, їх треба освоїти до кінця року. Уже на останній сесії міської ради депутати почали затверджувати рішення про створення нових ринків по всьому місту. Поки що Черкаси "збагатяться" трьома ринками: поблизу магазину “Буревісник”, по вулиці Благовісна та на вулиці 30-річчя Перемоги (в’їзд у місто).

http://infomist.ck.ua
черкаси вуличнаторгівля смілянська цдют
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Завідувач кафедри біології, екології та агротехнологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Спрягайло у коментарі ТРК «ВІККА» розповів про наслідки теплої осені для рослин і тварин. Як відомо, тепла осінь і сухе літо не на користь довкіллю, зокрема, це загрожує майбутньому врожаю. За словами Олександра Спрягайла, зараз після аномально сухого літа може початися повторний ріст рослин, і це призведе взимку до примерзанн...
Суспільство
Сьогодні у школах міста Черкаси увімкнуть опалення. Таке рішення ухвалили на засідання виконавчого комітету. Як повідомив заступник міського голови Черкас Ігор Волошин у соцмережі «Фейсбук», завтра діти розпочнуть навчання після канікул у теплих навчальних закладах.
Суспільство
У селі Улянівка Маньківського району вчора виникла пожежа в будинку по вулиці Черняховського. Полум’я стало наслідком необережних ігор. Про це повідомляє пресслужба Управління ДСНС у Черкаській області. На місці пожежі працювали рятувальники 21-ї державної пожежно-рятувальної частини. Полум’я вдалося ліквідувати за десять хвилин. Проте вогонь устиг знищити 20 кв. м. покрівлі будинку й домашні речі. Як зазначають рятувальники, причиною пожежі стали пустощі...
Суспільство
Канікули для школярів на засіданні виконавчого комітету ЧМР вирішили припинити. Відсьогодні у школах розпочнеться опалювальний сезон, тому учні повернуться за шкільні парти у теплі класи. Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко зазначив, що підготовка до подачі тепла у школи почалася ще відучора. – Ми вчора із заступником директора департаменту освіти та гуманітарної політики паном Бєловим об’їхали всі навчальні заклади. Бажано б їх натопити. “Черкаситеп...
Суспільство
Анатолій Бондаренко, який сварився з президентом Зеленським через карантин, у другому турі виборів мера в Черкасах матиме опонента з "Голосу" або "Слуги народу". Більше про це та які партії проходять до міськради Черкас читайте у статті. Очільник Черкас Анатолій Бондаренко подавав до суду на Президента України Володимира Зеленського на 1 гривню, бо той назвав його бандитом. Утім, суд вирішив, що образи тут немає, нагадує 24 канал. Хто буде ображатися у дру...
Суспільство
Подання документів для призначення різних видів державних соціальних допомог та пільг має здійснюватися у період карантину за спрощеним механізмом. Так, подання заяв про призначення державної допомоги при народженні дитини та про призначення житлової субсидії може здійснюватися з використанням засобів телекомунікаційних систем, через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самовряду...
Суспільство
У понеділок, 26 жовтня, мешканці деяких вулиць міста залишаться без світла. Про це інформує пресслужба Черкаської міської ради. Зокрема відключення відбудуться з 9:00 до 17:00 за такими адресами: - Новопречистенська 21-25;- Шевченка 341-343;- Різдвяна 38/1,38/2,38/3;- пров. Халтуріна 3-15,2-18;- Крилова 106,112,114,109-123.
Суспільство
На цю хвилину міські ТВК прийняли виборчу документацію лише від 11 дільничних виборчих комісій. За словами представника партії “Голос” у Соснівській ТВК Андрія Омельченка, територіальна виборча комісія на цю хвилину прийняла документи від шести ДВК. Ще дві комісії “завернули” для уточнення даних. Загалом ТВК має прийняти виборчу документацію від 65 ДВК. Водночас нині у приміщенні комісії уже формується черга із охочих здати документи. Нині в черзі – 17 діл...
Суспільство
Станом на 8:00 на Черкащині усі 1086 дільниць розпочали свою роботу вчасно та відзвітували про відкриття. На цю годину значних правопорушень не зафіксовано. За повідомленням Громадської мережі "ОПОРА" після двох годин роботи дільниць від спостерігачів в регіоні поки не надходили повідомлення про значні інциденти чи порушення виборчого законодавства. Також не надходили подібні повідомлення і від інших учасників виборчого процесу. У Черкасах подекуди на діль...